چهارشنبه، ۲۶ تیر ۱۳۹۸
 

اخبار

مدیرعامل شرکت نقش آوران: آیه های آسمانی ترجمه آنلاین چند زبانه قرآن را جهانی می کند

مدیرعامل شرکت نقش آوران: آیه های آسمانی ترجمه آنلاین چند زبانه قرآن را جهانی می کند
مدیرعامل شرکت نقش آوران گفت: وب سایت آیه های آسمانی ترجمه قرآن کریم به سه زبان زنده دنیا را میسر کرده و در اقصی نقاط جهان در دسترس است.

 

 

به گزارش روابط عمومی مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال مهدی شریفی راد افزود: شرکت نقش آوران از سال 1385 جهت تهیه و تولید نرم افزار و پروژه های تحت وب فعالیت خود را آغاز  کرده و تاکنون به صورت مستمر به فعالیت خود ادامه داده است. هسته اصلی شرکت متشکل از یک گروه است که از سال 1379 همکاری خود را آغاز کرده و چندین پروژه شناخته شده تحت وب (در زمان خود) را ارائه داده است.

وی با اشاره به این نکته که شرکتش در حال حاضر نیز شرکت با ارئه یک محصول در حوزه احراز هویت در شرف تبدیل شدن به دانش بینان است، افزود: شرکت نقش آوران با توجه به ارائه وب سایتهای متعدد از روزهای نخستین فعالیت خود، در زمینه بین الملل فعال بوده است و اخیراً نیز با ارائه یک وب سایت قرآنی به نام آیه های آسمانی که متن قرآن کریم را به شیوه نو و به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی ارائه کرده و فعالیت جدیدی را در این حوزه شروع کرده است.

شریفی راد گفت: جامعه فارسی زبانی که در بستر اینترنت حضور دارد علاوه بر کشور ایران، افغانستان و حتی تاجیکستان در تمامی کشورهای دنیا حاضر است و این بدان معنی است که حتی با ارائه یک پروژه تحت وب که تنها به زبان فارسی باشد می توان در بازارهای جهانی حضور داشت.

وی با اشاره به  قدرت ایران در زمینه های فناوری اطلاعات و تولید محصولات مرتبط با آن در میان کشورهای منطقه افزود: این قدرت بسیار مهم است به نحوی که بخش قابل توجهی از نیروهای متخصص این حوزه در کشورهای منطقه و حتی برخی کشورهای پیشرفته را ایرانیانی به دست گرفته اند که تا مقاطع کارشناسی و ارشد در ایران تحصیل کرده اند. طبیعتاً حضور در بازارهای جهانی با توجه به وسعت و حجم بازار فرصت مغتنمی جهت بهره بردن از عواید فرهنگی و مادی آن است.

وی در بخشی از صحبتهایش نیز به موانع پیش رو برای توسعه و پیشرفت شرکت اشاره کرده و ادامه داد: یکی از بزرگترین موانع در این حوزه مشکل زیرساختها، قیمت تمام شده بسیار بالا و کمبود برخی خدمات تخصصی بود که با توجه به فعالیت های گسترده انجام شده در زمینه شبکه ملی اطلاعات و توسعه زیرساختهای چنین شبکه ای، به نظر می رسد که مشکلات روز به روز کمتر شده و فضا جهت نقش آفرینی در این حوزه بهبود یابد.

وی گفت: با همه شرایط موجود نباید فراموش کرد که در شرایط فعلی پلتفرمی مانند آپارات که یکی از سرویس های شناخته شده در دنیاست، تمام زیرساخت خود را درون کشور مستقر کرده است و حتی یکی از بهترین سرویس های VOD داخل کشور را تحت عنوان فیلیمو با کیفیتی مثال زدنی عرضه کرده است.

 

گفت وگو: مائده شیرپور

 

 

۵ اسفند ۱۳۹۷ ۰۸:۲۷

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد.