جمعه، ۳ خرداد ۱۳۹۸
 

اخبار

نمایشگاه رسانه های دیجیتال خراسان رضوی با حضور وزیر ارشاد افتتاح شد

نمایشگاه رسانه های دیجیتال خراسان رضوی با حضور وزیر ارشاد افتتاح شد
شامگاه دیروز نمایشگاه رسانه های دیجیتال خراسان رضوی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افتتاح شد.

 

به گزارش روابط عمومی واموربین الملل مرکزفناوری اطلاعات ورسانه های دیجیتال ، دکتر سید عباس صالحی در افتتاحیه پنجمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان و بیستمین نمایشگاه کتاب مشهد اظهار کرد: خراسان به عنوان جایگاهی که از دیرینه تاریخ تمدن ایرانی اسلامی ما وضعیت ویژه‌ای داشته، حایز اهمیت بسیاری از زوایای مختلف است. منطقه‌ای که به نام امام رضا(ع) متبرک است که امام مهربانی، رواداری و گفت‌وگو است و امامی است که توانست دل ها را به کمند خود آورده و در این مکان مقیم کند. بیش از یک قرن این مضجع مکانی برای طلب حاجت و به مراد رسیدن بود. به مرور این مسیر چنان گسترش پیدا می‌کند که به مزار امام رضا(ع) از هند و روم برای زیارت می‌آیند.

وی ادامه داد: خراسان مزاری را در میعاد دارد که بسیاری از جهانیان را در دام مهر و محبت خویش افکنده است. همچنین خراسان تنها جایی است که دو قطب علمی حوزه و دانشگاه در آن پا به پای هم حرکت می کنند؛ یعنی دو نهاد آموزشی قدیم و جدید، هر دو مقتدر و اثرگذار هستند. مشهد به این متنعم است که این دو قطب علمی را پا به پای هم دارد. اگر تمدن سازی اسلامی مبتنی بر هم‌گرایی دانشگاه و حوزه است، این مکان یکی از نقاطی است که می‌تواند این مسیر را میسرتر کند.

صالحی خاطرنشان کرد: همچنین این استان به مثابه یک جاده ترانزیتی و فرهنگی است. این مسیر، مسیر نقل و انتقال فرهنگ و بوده و هست و همچنان می توان به آن به عنوان جاده فرهنگ ایرانی اندیشید و روی آن کار بیشتری کرد.

سرپرست استانداری خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: خراسان رضوی همواره مهد ادب و کتابت بوده و دیار مردان اهل قلم؛ اینجا سرزمینی است که جای جای آن عطر و شعر ادب ایرانی پیچیده است. کتاب و کتابخوانی همواره در طول تاریخ این سرزمین جایگاهی ویژه داشته است.

قربان میرزایی ادامه داد: باید با استفاده از اهرم های قانونی، شبکه های اجتماعی تبدیل به ظرفیتی برای توسعه کتابخوانی شود. حوزه نشر نیازمند تکیه گاهی مناسب برای عرضه است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: تنوع فرهنگ‌ها نه تنها تهدید نیست بلکه یک فرصت برای نشان دادن اصالت و عقلانیت تفکر ما به‌شمار می‌رود.

جعفر مروارید گفت: این تنوع فرهنگ‌هاست که منجر به گفت‌وگو می‌شود که اتفاقا در جوار امام رضا‌(‌‌ع) نیازمند این گفت‌وگوها هستیم چرا که ایشان نیز به این موضوع تاکید داشته‌اند.

وی خاطرنشان کرد: امسال همزمان با نمایشگاه کتاب، پنجمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال برگزار می شود که در آن بیش از 80 مجموعه در قالب 50 غرفه به ارائه برنامه های خود می پردازند.

 

شایان ذکر است در این نمایشگاه بیش از  80 موسسه فرهنگ دیجیتال و یا ناشران دیجیتال و فعالان شبکه های اجتماعی در قالب 50 غرفه حضور دارند.

۴ آذر ۱۳۹۷ ۱۸:۱۲

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد.