سه شنبه، ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸
 

اخبار

نیاز کودکان و نوجوانان به کسب دانش رسانه ای جدی گرفته شود

نیاز کودکان و نوجوانان به کسب دانش رسانه ای جدی گرفته شود
عضو هیات علمی دومین همایش سواد رسانه ای و اطلاعاتی گفت: ضرورت دارد که سواد رسانه ای ابتدا برای اولیا و مربیان و بعد برای کودکان و نوجوانان در خانواده ها به صورت جدی آموزش داده شود

 

 

 

به گزارش روابط عمومی مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال، دکتر امید علی مسعودی افزود: امروز در دنیایی زندگی می کنیم که مفهوم سواد عوض شده است چرا که زمانی می گفتند دانستن، خواندن و نوشتن سواد است اما امروز بر حسب نیازهای موجود برای با سواد بودن باید دانش بهره بردن از تکنولوژی و ابزارهای روز را هم داشت.

وی گفت: سواد رسانه ای به معنای یادگیری استفاده از رسانه نیست بلکه بدین معنی است که باید افراد اینقدر سواد داشته باشند که ابتدا وارد فضای رسانه ای و اطلاعاتی شوند و ببنند که کدام اطلاعات درست است. سواد رسانه ای می گوید شما به عنوان مصرف کننده چقدر می توانید تولید کننده اطلاعات باشید.

مسعودی ادامه داد: چون مفهوم مخاطب به عنوان اینکه مصرف کننده رسانه است عوض شده است، مخاطبها در سواد رسانه ای هم دسترسی به مطلب دارند و هم خودشان مطلب تولید می کنند.

وی با اشاره به آسیبهای فضای مجازی برای آنهایی که دانش کمی از سواد رسانه ای دارند خاطرنشان کرد: این فضا به خصوص برای کودکان و نوجوانانی که آشنایی ندارند و ممکن است خودشان محتوایی را تولید کنند که به خودشان آسیب برساند و یا از محتوایی استفاده کنند که آسیب پذیری را در آنها بالا ببرد، بنابراین ضرورت دارد که سواد رسانه ای ابتدا برای اولیا و مربیان و بعد برای کودکان و نوجوانان در خانواده ها به صورت جدی آموزش داده شود.

مسعودی گفت: پنل سواد رسانه ای مسئولیت اجتماعی و خانواده درروز همایش به مطالبی از این دست برای آگاهی بخشی به خانواده ها می پردازد.

 

۱۴ آبان ۱۳۹۷ ۱۴:۵۶

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد.