سه شنبه، ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸
 

اخبار

وزیر ارشاد و دبیر شورای عالی فضای مجازی سخنرانان افتتاحیه همایش سواد رسانه ای

وزیر ارشاد و دبیر شورای عالی فضای مجازی سخنرانان افتتاحیه همایش سواد رسانه ای
چهارمین جلسه شورای سیاستگذاری دومین همایش سواد رسانه ای و اطلاعاتی با حضور اعضای هیات رئیسه، اعضای شورای سیاستگذاری و جمعی از اصحاب رسانه در پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

 

 

 

به گزارش روابط عمومی مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال، در این نشست دکتر سیدمرتضی موسویان رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال با اشاره به سخنرانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم افتتاحیه همایش افزود: به جز دکتر صالحی، دکتر فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی نیز دیگر سخنران افتتاحیه همایش است.

وی گفت: در روز افتتاحیه تشکیل شورای فضای مجازی در استان ها به امضای وزیر ارشاد اسلامی و دکتر فیروزآبادی خواهد رسید؛ در عین حال احکام مدیران به صورت نمادین تحویل مدیرکل استان تهران نیز خواهد شد. در شورای استان ها اعضا براساس مقتضیات متفاوت خواهد بود اما معاون استانداری و نماینده تام الاختیار امام جمعه جزو اعضای شورا در همه استان ها خواهند بود.

موسویان با اشاره به تلاش برای مدیریت افراد مستعد در زمینه رسانه های دیجیتال خاطرنشان کرد: باید بتوانیم از جامعه بهره بگیریم تا در توسعه دیجیتال عقب نمانیم، ظرفیت هایی در کشور وجود دارد که یا مهاجرت کرده اند یا از ایران برای کشورهای دیگر برنامه سازی می کنند که باید این رویه به نفع کشور تغییر کند.

در این نشست دکتر حکیم زاده ـ معاون ابتدایی وزارت آموزش و پرورش نیز در این نشست با اشاره به اهمیت آموزش سواد رسانه ای به خانواده ها اظهار کرد: باید چالشی برای اطلاع رسانی به خانواده ها ایجاد شود تا بدانند که اصلا کدام محتوا برای کودکانشان مفید است و کدام مضر.

گفتنی است، آیین گشایش دومین همایش سواد رسانه ای و اطلاعاتی ۱۹ آبان ماه جاری با حضور سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی،  سیدمرتضی موسویان رئیس همایش و رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال، دکتر حسن بشیر رییس علمی همایش و جمعی از اساتید علوم ارتباطات، مدیران مسئول مطبوعات و مدیران عامل خبرگزاری ها و اهالی رسانه به مدت سه روز همزمان با هفته فرهنگ عمومی در سالن همایش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود.

در انتهای مراسم از خبرنگار ایکنا خدابخش توسط انجمن سواد رسانه ای تقدیر شد و تندیس سواد رسانه ای توسط رئیس همایش به وی اعطا شد.

۱۲ آبان ۱۳۹۷ ۱۲:۲۷

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد.