پنج شنبه، ۲۷ تیر ۱۳۹۸
 

اخبار

گام به گام برای صیانت از کودکان در عصر رسانه/ ضرورت آغاز آموزش سواد رسانه ای در مقطع دبستان

گام به گام برای صیانت از کودکان در عصر رسانه/ ضرورت آغاز آموزش سواد رسانه ای در مقطع دبستان
رسانه چنان با ارکان مختلف زندگی ما آمیخته است، که نه می توان آن را انکار کرد و نه باد آن را نادیده گرفت. اما قطعا آموزش چگونگی زیست صحیح در عصر رسانه غیرقابل انکار است. کودکان و نوجوانان به عنوان مخاطبان بی پناه در این شرایط نیازمند آموزش به هنگام هستند تا کمتر مخاطرات ناشی از رسانه ها آنها را دچار آسیب کند.

 

 

در بسیاری از کشورهای دنیا سواد رسانه ای به عنوان یکی از سوادهای جدید از سنین پایین و از پیش دبستانی و دبستان آموزش داده می شود، اقدامی که ما از پایه دهم آن را آغاز کردیم.

در همین راستا چندی پیش معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در جلسه شورای سیاستگذاری دومین همایش سواد رسانه ای و اطلاعاتی گفت: معتقدم بهترین مقطع برای آموزش مهارت های آسان سواد رسانه ای، مقطع دبستان و پیش دبستان است.

دکتر رضوان حکیم زاده با اشاره به این نکته که لازم است به رسانه به عنوان بازوی کمکی برای آموزش و پرورش کودکان و نوجوانان نگاه شود، گفت: آموزش و پرورش نقطه مناسبی برای ارتقاء و آموزش سواد رسانه ای و اطلاعاتی به خانواده ها است و معتقدم لازم است اولیاء و مربیان مقطع دبستان و پیش دبستان با شیوه آموزش مهارت های سواد رسانه ای و اطلاعاتی به دانش آموزان این مقاطع آشنا شوند.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به این موضوع که حضور معلمان، مربیان و خانواده­ها در دومین همایش بین المللی سواد رسانه ای می تواند به ارتقای سواد رسانه ای ایشان کمک کند تاکید کرد: با توافق انجام شده میان معاونت آموزش ابتدایی و انجمن سواد رسانه ای ایران، برای کلیه معلمان حاضر در همایش سه روزه سواد رسانه ای و اطلاعاتی گواهی ضمن خدمت صادر خواهد شد.

۹ آبان ۱۳۹۷ ۱۰:۵۵

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد.