جمعه، ۳ خرداد ۱۳۹۸
 

اخبار

توقف فروش محصولات ZTE، Huawei در فروشگاه های پایگاه های نظامی آمریکا

توقف فروش محصولات ZTE، Huawei در فروشگاه های پایگاه های نظامی آمریکا
نامزدهای دمکراتیک گفتند از دستگاه های ZTE، Huawei استفاده نکنید

 

 

 

به گزارش واشینگتون (رویترز) روز جمعه، یک منبع دمکراتیک گفت: کمیته ملی دمکراتیک به نامزدهای حزب شرکت کننده در انتخابات ماه نوامبر ، هشدار داد که از دستگاه های ساخت شرکت های مخابراتی چینی «ZTE Corp»، و فناوری های Huawei استفاده نکنند برای اینکه آنها یک خطر امنیتی را بوجود می آورند.

قانون گزاران ایالات متحده و دولت ترامپ که به شرکت های ایالات متحده فشار آورده اند که محصولات «ZTE»  (000063.SZ) یا Huawei را بفروش نرسانند، و گفته اند آنها بالقوه می توانند برای جاسوسی در آمریکا مورد استفاده قرار گیرند. آنها در اوایل سال، شرکت AT&A (T.N) را برای لغو معامله ای با Huawei برای فروش گوشی های هوشمند در ایالات متحده  تحت فشار قرار دادند.

منبع می گوید: Bob Lord، رییس اداره امنیت DNC، در یک ایمیل گفته که برای حزب و اعضای کمپین مهم بود نسبت به هشدارها هوشیار باشند.

Lord گفت: لطفا مطمئن شوید که کارکنانتان برای استفاده شخصی یا کارهای مربوطه دستگاه های ZTE یا Huawei نخرند یا استفاده نکنند.

Ajit Pai رییس کمیته ارتباطات فدرال، در ماه مارس به کنگره گفت: در نگرانی های قانون گزاران ایالات متحده درباره تهدیدهای جاسوسی Huawei شریکم.

که در آن زمان Pai گفته بود که درگاه های مخفی شبکه هایمان در روترها، و سویچ ها ــ و تقریبا هر نوع دیگر از تجهیزات مخابراتیمان ــ می تواند راهی را  جهت تزریق ویروس ها، حملات انکار سرویس، سرقت داده ها، و غیره برای دولت های متخاصم فراهم کند.

وزارت دفاع ایالات متحده در حال حاضر فروش تلفن های همراه و مودم های ساخته شده در شرکت های Huawei و ZTE را در فروشگاه های پایگاه های نظامی، به عنوان خطرات امنیتی بالقوه متوقف کرده است.

۱۷ مرداد ۱۳۹۷ ۱۶:۰۶

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد.