جمعه، ۳ خرداد ۱۳۹۸
 

اخبار

«Fortnite» برای اثبات نکته ای درباره انحصار «Android» گوگل کاربران را در معرض خطر قرار می دهد.

«Fortnite» برای اثبات نکته ای درباره انحصار «Android» گوگل کاربران را در معرض خطر قرار می دهد.

 

 

 

بازی های حماسی

«Fortnite» یک پدیده جهانی و بزرگترین پدیده در بخش قابل توجهی از بازی های ویدیویی است زیرا بچه ها دائما به فکر بخش «Minecraft» یا بخش «PUBG shooter» هستند که می توانند در یک iPhone بصورت کاملا رایگان بازی کنند، (مادام که خریدهای درون برنامه تان غیرفعال باشد). حالا، این بازی به «Android» هم می آید، یعنی 85 درصد دیگر از مخاطبان تلفن هوشمند ممکن است بزودی دریابند که این همه سر و صداها درباره چیست. اما «Fortnite» برای «Android» برخی از این کاربران را در معرض خطر هک و بدافزار قرار می دهد - - همه به این خاطر که  خالق آن، بازی های حماسی، از این که ادعا می کند گوگل به کاربران و توسعه دهندگانش، قرارداد خام می دهد، خسته شده است. صادقانه بگوئیم، بازی های حماسی ممکن است نکاتی داشته باشند. اما اگر همه چیز یکطرفه حرکت کند، این شما هستید ــ نه بازی های حماسی ــ که در قلاب می افتد.

چه اتفاقی می افتد؟

واقعا کاملا ساده است: «Fortnite» برای «Android» در «Play Store» گوگل، در دسترس نخواهد بود. شما باید آن را با نصب مستقیم از بازی های حماسی، با چشم پوشی از انواع تهدیدهای امنیتی گوگل (اگر تلفنتان آخرین نسخه «Android 8 Oreo» را اجرا کند) «Sideload» کنید یا با جابجایی دستی، گزینه «Unknown Sources» در منوی تنظیمات «Android» از  حفاظت های حتی بیشتری چشم پوشی کنید. اجازه بدهید توضیح دهم: «Unknown Source» ها می توانندخطرناک باشند. مطمئن باشید، یکی از دلایل این که  گوگل می تواند «Android» را پلتفرم باز  بنامد، این است که شما می توانید از آن برای نصب انواع برنامه ها استفاده  کنید که توسط گوگل تایید نشده (یا از نظر امنیتی بررسی نشده باشد).

یک بازگویی از «Unknown Sources»

اما هنگامی که شما «Unknown Sources»  را تغییر می دهید، تلفنتان نسبت به تمام انواع بدافزارهای مخرب آسیب پذیر می شود. به همین دلیل است که «CNET» بعنوان یک قانون کلی به «APK» ها، از برنامه های جدید و داغ «Android» ، لینک نمی شود -- تنها هزینه آن یک مبادله سریع یا تغییر مسیر «URL» است و بازی جدید و داغی که فکر می کردید در حال دانلودش هستید، ممکن است تنها یک نرم افزار جاسوسی روی تلفن شما نصب کند. یا یک نسخه از بازی که در حقیقت کار می کند -- اما در ضمن در پس زمینه شما جاسوسی می کند. و هنگامی که شما «Unknown Sources» روشن می کنید، بایدبه یاد داشته باشید که آن را دوباره خاموش کنید تا برنامه های آینده اثری نداشته باشد. یکی از دلایل مبارزه نکردن توسعه دهندگان برنامه «Android» با «Play Store» گوگل و 30 درصد هزینه ای که گوگل از  توسعه دهندگان می گیرد، همین است. با این و تبلیغات -- گوگل می تواند برنامه های برتر را یک افزایش بزرگی بدهد. اما «Fortnite» به تبلیغات گوگول نیاز ندارد. بازی های حماسی همه پول را می خواهند. و صادقانه باید گفتکه ، بازی های حماسی قابل سرزنش نیستند، اگر پیامدهائی وجود داشته باشد..

تقسیم بندی

امروز در توییتر «Tim Sweeney» مدیر ارشد بازی های حماسی به «CNET»  گفت که اگر تلفنتان آخرین نسخه از «Android 8 Oreo» را اجرا می کند، نیازی به  کلید «Unknown Sources» ندارید. یک کلید دانلود به آدرس «https://t.co.8upfAAOWZE» می آید. در آخرین دستگاه های «Android Oreo»، این مستقیما به یک لینک دانلود می رود که بازی را پس از پذیرش چندین خط مشی امنیتی  توسط کاربر نصب می کند و به «Unknown Sources» نیازی نیست. اگر درست باشد ـ ـ برای کاربران در «Oreo» خوب است، بخصوص که به نظر می رسد خیلی منطقی است. بنا بر آخرین شمارش گوگل، فقط 12.1 درصد از کاربران «Android» در نسخه «Oreo» یا بالاتر هستند. 87 درصد از آنها نیستند. این اختلاف بعنوان رویداد تقسیم بندی «Android» شناخته می شود، و سیستم عامل تلفن های همراه را از همان آغاز خیلی سرسخت کرده است ــــ صرفنظر از این که تصور کنید گوگل چه قدرتی بر شرکای دستگاه و حامل های همراه دارد، هرگز قادر به متقاعد کردن و یا مجبور کردن آنها به بروزرسانی بموقع گوشی ها نبوده است. (با کمی بروزرسانی امنیتی وضع بهتر شده است و گوگل می گوید که بزودی «OEM»ها را وادار به امضا آن در  قراردادهای خود خواهد کرد، اما یک مطالعه نشان می دهد که تولیدکنندگان در مورد بروزرسانی های امنیتی نیز دروغ گفته اند.) توضیح این که  این تنها خطای گوگل نیست ـ ـ «OEM»ها و حامل ها هم در مسئولیت بروزرسانی ها در طرح گوگل سهیمند ـــ و اگر بازی های حماسی فکر می کنند امن تر است، چرا بازی ها را محدود به  گوشی های «Oreo» نمی کنند؟ بخاطر تقسیم بندی بالای 87 درصد بازیکنان «Fortnite»  در «Android» باید کاری را انجام دهند که برای دانلود کردن بازی کمی خطرناک است. گرچه، شاید بیشتر ما هنگام به مقصد رسیدن باری ها «Oreo» خواهیم داشت؟

۱۵ مرداد ۱۳۹۷ ۱۷:۲۸

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد.