جمعه، ۳ خرداد ۱۳۹۸
 

اخبار

عرضه صفحه نمایش های چینی برای گوشی های آیفون

عرضه صفحه نمایش های چینی برای گوشی های آیفون
به نظر می رسد چین با عرضه صفحه نمایش¬های «OLED» به «Apple» می خواهد ساخت و تولید پیشرفته را افزایش دهد.

 

 

 

در حال حاضر «Apple» بطور انحصاری برای عرضه صفحه نمایش­های «OLED» خود برای «iPhone X» به سامسونگ متکی است. اما، طبق گزارش جدید مجله «Journal Wall Street»، چین سعی می کند بعنوان بخشی از تلاشهای خود برای افزایش تولید پیشرفته، به یک تامین کننده صفحه نمایش های «OLED» به «Apple» تبدیل شود. این گزارش می گوید که گروه تکنولوژی «BOE» برای عرضه «Apple» با صفحه نمایش های «OLED» برای مدل های بعدی «iPhone» تلاش می کند. در حال حاضر، «BOE» صفحه نمایش هایی برای «iPad» و «MacBook» عرضه می کند و عرضه کننده شماره یک صفحه­نمایش بزرگ «LCD» است.

در حال حاضر، «BOE» تنها شرکت صفحه نمایش چینی است که «Apple» را عرضه می کند و توسط دولت شهر پکن کنترل می شود. برای «Apple»، این یعنی انتخاب «BOE» بعنوان یک عرضه کننده کمک خواهد کرد تا با دولت چین هماهنگ بماند. این حرکت همچنین به چین کمک خواهد کرد تا با ژاپن و کره جنوبی در تولید پیشرفته رقابت کند:

اگر موفقیت آمیز باشد، نه تنها «BOE» توانایی تولید خود را با یک محصول فنی چالش برانگیز اثبات خواهد کرد، بلکه چین در مسابقه با کره جنوبی و ژاپن در تولید صفحه نمایش پیشرفته یک برنده بزرگ هم خواهد بود.

خرید صفحه نمایش از «BOE»، که توسط دولت شهر پکن و بزرگترین سهامداران شرکت های مرتبط با دولت، کنترل می شود، می تواند به «Apple» کمک کند که با وجاهت در چین بماند ـ ـ تا آنجا که «BOE» بتواند در بالاترین کیفیت با «Apple» رقابت کند.

اما، یکی از موانع پیش رو، این است که «BOE» منحصرا صفحه نمایش مدل «LCD» را در گذشته ساخته است. ساختن صفحه نمایش های «OLED» آشکارا دشوارتر است.

اما تولید انبوه صفحه نمایش «LCD» آسانتر از صفحه نمایش های انعطاف پذیر «OLED» است که شامل استفاده از مواد آلی ریز می شود. حتی شرکت سامسونگ الکترونیک، که یک پیشگام در «OLED» و اولین ارایه دهنده صفحه نمایش «Apple» است، با مقدار زیادی دور ریز تلاش کرده است.

۷ مرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۳۳

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد.