جمعه، ۳ خرداد ۱۳۹۸
 

اخبار

تولید نرم افزار اندروید آموزش خط بریل ویژه والدین و آموزگاران

تولید نرم افزار اندروید آموزش خط بریل ویژه والدین و آموزگاران
مدیر عامل شرکت سرگرمی های میلاد قائم ابتکار از تولید نرم افزار اندروید آموزش خط بریل ویژه والدین و آموزگاران افراد روشندل خبر داد.

 

 

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدینه پورعلی با بیان این مطلب افزود: این نرم افزار برای اولین بار در دنیا با همکاری اساتید و آموزگاران افراد نابینا انجام شده و مراحل ثبت اختراع و دریافت کد شامد آن نیز به اتمام رسیده است.

وی با اشاره به کاربرد این نرم افزار برای اولیا، معلمان و همچنین دانشجویانی که در زمینه آموزش به افراد نابینا فعالیت می کنند، ادامه داد: فراگیری خطر بریل به همراه جزییات آن برای بسیاری از اولیا کاری سخت است اما با این نرم افزار اولیا می توانند به راحتی به معادل بریل تمامی کلمات دسترسی داشته باشند و به عنوان مثال در دیکته گفتن به دانش آموزان از آن کمک بگیرند.

مدیر عامل شرکت سرگرمی های میلاد قائم ابتکار همچنین با اشاره به وجود علائم بریل تخصصی ریاضی، فیزیک، مثلثات و دیگر دروس مربوطه در این نرم افزار گفت: آموزگاران عزیز افراد نابینا می توانند از این نرم افزار به عنوان مکمل آموزشی به ویژه برای بالا بردن راندمان و حضور ذهن خود در مواقع ضروری استفاده کنند و در کنار آنها دانشجویانی که برای آموزش به افراد نابینا آموزش می بینند نیز می توانند از این نرم افزار برای یادگیری خط بریل استفاده کنند.

پورعلی در خصوص نحوه استفاده از این نرم افزار گفت: کار با این نرم افزار بسیار ساده است و کافی است کاربر پس از خریداری و راه اندازی نرم افزار، درس مورد نظر را انتخاب کرده و کلمه فارسی یا حتی علامت ریاضی یا فیزیک مربوطه مانند سینوس و غیره را در نرم افزار وارد کند و معادل بریل آن را مشاهده نماید.

وی تصریح کرد: این نرم افزار همچنین می تواند برای آموزش خط بریل در سطح کلان به ویژه در مناطق محروم مو کم برخوردار مورد استفاده سازمان های مختلف از جمله بهزیستی، آموزش و پرورش استثنایی و غیره قرار بگیرد.

شایان ذکر است شرکت سرگرمی های میلاد قائم ابتکار از سال 89  فعالیت خود را در راستای تولید کالاهای کمک آموزشی برای افراد نابینا آغاز کرده و تاکنون صفحه بریل و جعبه بریل، صفحه تندخوانی بریل را به بازار عرضه نموده است.

روابط عمومی و اموربین الملل مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال
۲۸ آذر ۱۳۹۶ ۱۵:۰۶

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد.