پنج شنبه، ۱ فروردین ۱۳۹۸
 

اخبار

بازدید رییس پلیس فتا استان خراسان رضوی از مجتمع دیجیتال امام رضا(ع) مشهد

بازدید رییس پلیس فتا استان خراسان رضوی از مجتمع دیجیتال امام رضا(ع) مشهد
رئیس پلیس فتای فرماندهی انتظامی استان خراسان رضوی و هیات همراه از مجتمع استانی فرهنگی دیجیتال امام رضا(ع) مشهد بازدید و در جریان اقدامات و فعالیتهای این مجتمع قرار گرفتند.

 

 

 

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال، به نقل از  اسماعیل زاده مدیر مجتمع فرهنگی  دیجیتال امام رضا(ع)، سرهنگ جواد جهانشیری در این بازدید با تاکید بر نقش فضای مجازی و ارتباطات عنوان کرد: فضای مجازی عرصه جدیدی برای حیات بشری است که قابلیت پذیرش و انجام بخش عمده ای از نیازها، فعالیت ها و شئوونات زندگی بشر و اجتماعات انسانی و حکومت ها را دارد.

وی افزود: در این میان امنیت یکی از دغدغه های اصلی است، امروزه با گسترش اینترنت و فضاهای شبکه ای درکشورمان لزوم امنیت برای فعالیت در این فضاهای مجازی بیش از پیش احساس می شود. ترس و بیم از تخریب مبانی اخلاقی و اجتماعی، و نداشتن امنیت روانی و فرهنگی ناشی از هجوم اطلاعات آلوده و مخرب از طریق اینترنت و فضاهای مجازی واکنشی منطقی است، زیرا هر جامعه ای چارچوب های اطلاعاتی خاص خود را دارد .

وی اظهار کرد: طبیعی است که هر اطلاعاتی که این حد و مرزها را بشکند، می تواند سلامت و امنیت جامعه را به خطراندازد. برخلاف وجود جنبه های مثبت شبکه های جهانی، سو استفاده از این شبکه های رایانه ای توسط افراد

هنجارشکن، امنیت ملی را در کشورهای مختلف با خطر روبرو ساخته است. از این رو به کارگیری روش ها و راهکار های مختلف برای پیشگیری از نفوذ داده های مخرب و مضر و گزینش اطلاعات سالم در این شبکه ها رو به افزایش است.

سرهنگ جهانشیری گفت: مرکز فرهنگی دیجیتالی امام رضا (ع) فرصت مناسبی را برای ارتقای فضای کسب وکار و افزایش دانش دیجیتالی در بین مردم استان می تواند ایجاد کند.

وی بر تعامل هر چه بیشتر کارشناسان پلیس فتا با مجتمع فرهنگی دیجیتال تاکید کرد.

محمدرضا اسماعیل زاده مدیر مجتمع استانی فرهنگی دیجیتال امام رضا(ع) مشهد در این دیدار ضمن معرفی پروژه های جاری و دردست اقدام، فعالیت های شرکت برای ارتقای سطح کیفی و کمی  در این حوزه را تشریح و با اشاره به تلاش های این مجموعه برای ارتقای سطح استانداردها، الزامات و مقررات امنیتی حاکم بر فضای مجازی، نقشه راه مجتمع فرهنگی امام رضا(ع) را برای به روز شدن و بومی سازی این استانداردها، الزامات و مقررات ارائه نمود.

در ادامه رییس پلیس فتای استان از بخشهای مختلف مجتمع فرهنگی دیجیتال امام رضا(ع) بازدید کرد.

روابط عمومی و اموربین الملل مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال
۱۹ مهر ۱۳۹۶ ۱۰:۴۵

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد.