جمعه، ۳ خرداد ۱۳۹۸
 

اخبار

چهارمین جشنواره رسانه های دیجیتال رضوی در قزوین به کار خود پایان داد

چهارمین جشنواره رسانه های دیجیتال رضوی در قزوین به کار خود پایان داد
چهارمین جشنواره رسانه های دیجیتال رضوی با حضور رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مسئولان استان قزوین در صحن امامزاده حسین (ع) قزوین به کار خود پایان داد.

  

 

 

به گزارش روابط عمومی مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال به نقل از واحد خبر و اطلاع رسانی بنیاد بین المللی امام رضا(ع) از قزوین، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین در مراسم اختتامیه این جشنواره گفت: با توجه به میزبانی قزوین در سال نخست این جشنواره، از زمان آغاز فراخوان آثار قابل قبولی به دبیرخانه آن ارسال شد.

اکبر اسکندری نژاد ادامه داد: وزارت ارشاد افتخار دارد که از منبع بی بدیل سلاله خاندان امامت بهره مندی لازم را در جهت افزایش غنای فرهنگی و معنویت جامعه و نیز انتقال آن به مردم، بهره مند باشد.

وی ادامه داد: در همین راستا تشکیلاتی با عنوان بنیاد بین المللی امام رضا (ع) راه اندازی شد تا زبان هنر در هر استانی متناسب با ظرفیت های آن به موضوع رضوی پرداخته شود.

اسکندرنژاد یادآور شد: تاکنون سه دوره از جشنواره رسانه های دیجیتال رضوی توسط بنیاد بین المللی امام رضا (ع)، مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شده است.

وی اضافه کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین طی سال های گذشته میزبان جشنواره خوشنویسی رضوی بود اما امسال با توجه به مصوبه شورای سیاست گذاری کارگروه رسانه های دیجیتال جشنواره بین المللی امام رضا (ع)، بخش رسانه های دیجیتال به این استان واگذار شد. این مسئول با اشاره به اینکه در سال های گذشته استان قزوین در رشته نمایشنامه نویسی رضوی نیز فعالیت داشت، ادامه داد: امسال با توجه به اهمیت رسانه های دیجیتال و توجه به ظرفیت بالای استان در این حوزه، میزبانی جشنواره رسانه های دیجیتال رضوی به آن داده شد.

وی به 150 اثر اسال شده به جشنواره رسانه های دیجیتال رضوی، افزود: این جشنواره در پی خلق آثار فاخر و ارزشمند است و عرصه فضای مجازی و رسانه های دیجیتال به فرموده مقام معظم رهبری از عرصه هایی است که اگر تولید فرهنگی غنا بخشی در این زمینه نباشد این فرصت مغتنم می تواند به یک تهدید برای جامعه تبدیل شود.

اسکندرنژاد اضافه کرد: تشکیلاتی نیز با عنوان مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایجاد شده تا در پرداختن به موضوع رضوی، پشتیبان معنوی و فنی و همه جانبه برای مسئولان فعال باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین یادآور شد: رسانه های دیجیتال به صورت فضای مجازی در جامعه امروزی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند و در این زمینه نیز مانند سایر کشورها نیازمند انجام اقدام های لازم هستیم.

در ادامه این مراسم از برگزیدگان بخش های مختلف جشنواره رسانه های دیجیتال رضوی تقدیر به عمل آمد.

در بخش تارنماهای اینترنتی و رسانه های بر خط؛ پایگاه احادیث نور(جامع الاحادیث) محمد حسین بهرامی، آستان مقدس حسین بن علی بن موسی الرضا (ع) ، حمیدرضا امامقلی و دانشنامه مشهد الرضا، محمدرضا ملازاده رتبه های اول تا سوم را کسب کردند.

در بخش نرم افزارهای رایانه ای ورسانه های همراه و هوشمند هیات داوران هیچ اثری را شایسته رتبه های دوم و سوم ندانست. رتبه سوم نیز به طور مشترک به کتابخانه تخصصی امام رضا (ع)، محمدباقر خوانساری و گل غریب، امیر حسین موذن را دریافت کردند.

در بخش نرم افزارهای همراه و هوشمند؛ خورشید شرق، سید محمد جواد حسینی نیز شایسته تقدیر شناخته شد.

انتهای پیام/

۲۳ مرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۲۵

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد.