اخبار

۳۳۸۶ اثر در جشنواره رسانه های دیجیتال رضوی در قزوین داوری شد

۳۳۸۶ اثر در جشنواره رسانه های دیجیتال رضوی در قزوین داوری شد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: ۳۳۸۶ ثر در هشتمین جشنواره ملی رسانه‌های دیجیتال رضوی مورد قضاوت داوران قرار گرفت و از ۷ نفر برتر تجلیل شد.

 

آئین اختتامیه هشتمین جشنواره ملی رسانه‌های دیجیتال رضوی از مجموعه برنامه‌های هفدهمین جشنواره بین المللی فرهنگی و هنری امام رضا (ع) روز شنبه با حضور صدر مشاور معاون هنری وزیر ارشاد، برازش مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا (ع) محمدرضا بهمنی رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال کشور، جمالی پور استاندار قزوین، فیاضی مشاورعالی مدیرعامل بنیاد امام رضا (ع)، فلاح معاون اجرایی بنیاد بین المللی امام رضا(ع)، اسماعیلی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین، درافشانی رئیس سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین و جمعی از هنرمندان در سالن اجتماعات اداره تبلیغات اسلامی قزوین برگزار شد.
محمد حسین اسماعیلی در این مراسم گفت: این جشنواره با هدف تولید محتوا در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی با محور ترویج فرهنگ رضوی برگزار شد و امسال با تغییر رویکرد موضوع فضای مجازی هم در اولویت قرار گرفت.

وی افزود: مهمترین هدف جشنواره، ترویج فرهنگ رضوی، تقویت هم افزایی فعالان عرصه فضای مجازی در تبلیغ آموزه‌های دینی و اهل بیت به ویژه امام رضا (ع) در جامعه و تجلیل از فعالان فضای مجازی است تا کمک کنیم تولیدکنندگان آثار فاخری را با رویکرد فرهنگ دینی، انقلابی در فضای مجازی تولید کنند.
اسماعیلی افزود: امسال ۳ هزار و ۳۸۶ اثر در رشته‌های عکس، عکس نوشته، گرافیک، موشن گرافی، نماهنگ، کلیپ به دبیرخانه هفتمین جشنواره رسانه‌های دیجیتال رضوی در قزوین ارسال شد.
وی اضافه کرد: بیشترین آثار رسیده از استان‌های خراسان رضوی، تهران و زنجان بود و آثار ارسالی از ۲۹ استان کشور در راستای فرهنگ رضوی، احادیث و زیارت رضوی مورد بررسی قرار گرفت.
در ادامه حجت الاسلام محمد تقی سبحانی نیا مدیر حوزه علمیه استان قزوین با تبریک میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) اظهار داشت: ترویج معارف و فرهنگ رضوی در جامعه سفارش اهل بیت است که ما نیز باید آن را جدی بگیریم.

محمد تقی سبحانی نیا گفت: اگر مردم را با معارف آشنا کنیم به ارتقای سطح فرهنگی جامعه کمک شده و از آسیب‌ها کم شده است.
وی تصریح کرد: برای تبلیغ امور دینی باید از ابزارهای نوین و فضای مجازی هم بخوبی استفاده کنیم تا پیام خود را به نحو بهتری به مخاطب منتقل کنیم.
مدیر حوزه علمیه استان قزوین اظهار داشت: جشنواره رضوی از رویدادهای مهمی است که گر به تولید محتوایی غنی منجر شود دستاوردهای خوبی برای نسل جوان خواهد داشت.

اجرای حماسی خوانی توسط مرشد علی ناری و محسن میرزاعلی از نقالان بنام که از اساتید این رشته هستند و تاکنون ۳۰ اجرای بی نظیر در کشورهای جهان داشته اند از دیگر برنامه‌های این همایش بود.

دوتار نوازی توسط حسین ولی نژاد و اجرای موسیقی توسط حجت اشرف زاده و تجلیل از استاد کریم خوانی مداح اهل بیت از برنامه‌های جنبی این جشنواره بود.
در ادامه از برگزیدگان جشنواره تجلیل شد.

در این مراسم از پوستر نمایشگاه کتاب قزوین که از چهارم اسفند ماه در محل نمایشگاه‌های بین المللی قزوین برپا خواهد شد نیز رونمایی شد.

۲۷ بهمن ۱۳۹۸ ۰۹:۱۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید