اخبار

انقلاب اسلامی مردم را به سمت خودباوری فرهنگی سوق داد

انقلاب اسلامی مردم را به سمت خودباوری فرهنگی سوق داد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان گفت: انقلاب اسلامی مردم را به سمت خودباوری فرهنگی، ارزش های اسلامی و ایرانی سوق داده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، حمید نیکرو افزود: دیدگاه اسلام و انقلاب در حوزه فرهنگ به گونه ای است که باید در تمام امور، مقوله فرهنگ مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به تلاش دنیای غرب برای ترویج فرهنگ خود به دنیا اظهار کرد: نگاه غربی به زندگی در سه محور نهایت لذت، نهایت قدرت و نهایت ثروت خلاصه می شود اما نگاه اسلامی به زندگی، یک نگاه فرهنگی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان ادامه داد: اگر مشکلات فرهنگی در جامعه حل شود، از بروز بسیاری از مشکلات و ناهنجاری ها در جامعه پیشگیری می شود و نخستین گام برای هر اصلاح و حرکت سازنده ای در جامعه «اصلاح بینش و اعتقادات» است.

به گفته نیکرو؛ پس از پیروزی انقلاب اسلامی، استقلال در زمینه فرهنگ موجب شد که مردم به هویت اصیل خود بها دهند و باورها و اعتقادات، آداب و رسوم و زبان و خط خویش را ارزشمند بدانند و در حفاظت از آنها کوشا باشند.

وی اضافه کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی ظرفیت ها، عناصر پویا و نیرومند در لایه های درونی فرهنگ و هویت ایرانی ها دچار دگرگونی شگفت شد.

این مسوول فرهنگی با اشاره به اینکه حاکمیت دینی برای حیات مادی و معنوی انسان‌ها چاره‌ساز است،‌ افزود: انقلاب اسلامی یک انقلاب فرهنگی بوده است.

۱۷ بهمن ۱۳۹۱ ۱۰:۴۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید