اخبار

معاون رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: جامعه به سواد رسانه ای مجهز شود

معاون رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: جامعه به سواد رسانه ای مجهز شود
دکتر افراسیابی معاون رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین افتتاح اولین نمایشگاه رسانه های دیجیتال و بازی های رایانه ای استان البرز، برگزاری این نمایشگاه را اتفاق بزرگی برای البرز در این حوزه دانست.

 

 

 

 به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل مرکز فناوری اطلاعات و رسانه ای دیجیتال، دکترمحمد صادق افراسیابی اظهار داشت: این نمایشگاه یکی از بهترین‌ نمایشگاه هایی است که در سال جاری در استان ها اتفاق افتاده است.

این مسوول بیان داشت: باید در این حوزه به گونه ای عمل کنیم که زیست بوم فضای مجازی البرز با کشور و اقتضائات آن همراه و هماهنگ عمل کند و با همراهی رسانه ها و مسوولان و جایگاه واقعی این نمایشگاه و اهداف آن را در بین مردم تببین و روشن ‌نماییم.

محمدصادق افراسیابی عنوان کرد: امروز در شرایطی قرار داریم که ۹ هزار بسته ارایه خدمت در موضوع فرهنگی در فضای مجازی هویت دار و ثبت شده اند که نشان شامد از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کرده اند.

دکتر افراسیابی همچنین مطرح کرد: ۶ هزارو ۱۴۰ نوع مجوز در کشور ثبت شده که تعداد ۱ هزارو ۲۵۷ موسسه دراین خصوص در کشور وجود دارد و سهم البرز در این زمینه ۴۷ موسسه است که در حوزه فرهنگ فعالیت می کنند.

این‌مسئول همچنین افزود: تعداد ۱ هزارو ۷۶۰ نوع مجوز حقوقی، و سه شخصیت حقیقی نیز مجوز دریافت کرده اند.

معاون رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه این آیین  با طرح این موضوع که در خصوص کاربران، البرز با دارا بودن حدود سه میلیون نفر جمعیت چه خدماتی باید ارایه دهد عنوان کرد: از جمله فعالیتهایی که نباید مورد غفلت واقع شود موضوع ارتقا فرهنگ کاربران و سواد رسانه ای است.

محمد صادق افراسیابی با اشاره به این که در جامعه کنونی دائما در معرض پیام ها و محتواهای گوناگون در فصای مجازی قرار داریم خاطرنشان کرد: اگر در این حوزه به خوبی عمل نکنیم و آسیبها را مورد توجه قرار