اخبار

اعلام فراخوان جشنواره ملی جلوه‌های فرهنگ رضوی در فضای مجازی

اعلام فراخوان جشنواره ملی جلوه‌های فرهنگ رضوی در فضای مجازی
معاون مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اعلام فراخوان هفتمین جشنواره جلوه‌های فرهنگ رضوی در فضای مجازی، گفت: مهلت ثبت‌نام و ارسال آثار تا ۳۰ مهرماه سال جاری است.

محمدصادق افراسیابی، معاون مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگو با ایکنا؛ با اشاره به اعلام فراخوان، هفتمین جشنواره ملی جلوه‌های فرهنگ رضوی در فضای مجازی، گفت: این جشنواره از سری برنامه‌های هفدهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا‌(ع) است که به همت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین برگزار می‌شود.

 وی افزود: اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین با همکاری بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع) و مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مشارکت شبکه‌های اجتماعی و اپلیکیشن‌های روبیکا، چارخونه، آپارات، آخرین خبر، تماشا، نماشا و پروفایل، جشنواره ملی جلوه‌های فرهنگ رضوی در فضای مجازی را با عنوان «هشتگ_امام‌_رضا‌_را_دوست_دارم» برگزار می‌کند.

معاون مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اهداف این جشنواره، گفت: اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، هم‌افزایی فعالان عرصه فضای مجازی درترویج آموزه‌های دینی و اهل‌بیت‌(ع) به‌ویژه امام رضا‌(ع) درجامعه، تجلیل از فعالان فضای مجازی در حوزه گسترش فرهنگ رضوی و تولید‌کنندگان آثار فاخر با رویکرد فرهنگ دینی و تولید محتوا با رویکرد ارزشی، دینی و انقلابی در فضای مجازی از جمله اهداف برگزاری این جشنواره است.

افراسیابی به منابع و موضوعات این جشنواره اشاره کرد و گفت: بهره‌گیری از آموزه‌های قرآن کریم، احادیث اهل‌بیت‌(ع)، به ویژه امام رضا(ع) و سخنان و آثار بزرگان، صاحب‌نظران، اندیشمندان و هنرمندان برای تولید و انتشار آثار مناسب در شبکه‌های اجتماعی و اپلیکیشن‌های فرهنگی، هنری و رسانه‌ای در زمینه‌های مختلف از موضوعات و منابع این جشنواره به شمار می‌آید.

وی با بیان اینکه ارزش‌های اخلاقی همچون؛ صداقت، امانتدار، کرامت انسان‌ها، حفظ آبروی افراد، رزق حلال و ضد ارزش‌های اخلاقی مانند دروغ، خیانت در امانت، تهمت و افترا و حرام‌خواری از جمله موضوعات این جشنواره هستند. همچنین ارزش‌های اجتماعی شامل روابط اجتماعی، خانوادگی، روابط با گروه دوستان، وقف، کار و تولید، مسئولیت‌پذیری و محیط زیست از دیگر موضوعات این جشنواره اعلام شده است.

معاون مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد با بیان اینکه ارزش‌های حاکمیتی همچون اهداف نظام اسلامی، عدالت، رسیدگی به امور مردم و روابط متقابل مردم و مسئولان از دیگر منابع و موضوعات این جشنواره به حساب می‌آید، افزود: زیارت یکی دیگر از موضوعات این جشنواره است که با زیرمجموعه‌های زیارت عارفانه، خاطرات سفر زیارتی، دلنوشته‌های زیارت، واگویه‌های زیارت، زیبایی ومعنویت حرم مطهر و شفاعت می‌توان آثار را برای جشنواره ارسال کرد.

افراسیابی در بخش دیگری از سخنان خود به محور‌های این جشنواره اشاره کرد و به ایکنا گفت: آثار منتشره در شبکه‌های اجتماعی و اپلیکیشن‌های پرمخاطب فرهنگی، هنری و رسانه‌ای با هشتگ «#امام_رضا_را_دوست_دارم» در قالب‌های عکس نوشته، متن، گرافیک و اینفوگرافی، ویدئو و نماهنگ(کلیپ)، پویانمایی(انیمیشن) و موشن‌گرافیک می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند.

وی معیار‌های ارزیابی این آثار را کیفیت فنی، میزان بازدیدکنندگان، دیدگاه بازدیدکنندگان و غنای محتوایی برشمرد و گفت: همچنین آثار ارسالی باید علاوه بر انتشار در گروه‌ها، کانال‌ها و صفحات شخصی مرتبط با شرکت‌کننده، در یکی از شبکه‌های اجتماعی و اپلیکیشن‌های روبیکا، چارخونه، آپارات، آخرین خبر، تماشا، نماشا و پروفایل با هشتگ «#امام_رضا_را_دوست_دارم» منتشر شده باشد.

معاون مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد به جوایز این جشنواره اشاره کرد و گفت: در بخش عکس نوشته، متن، گرافیک و اینفوگرافیک به رتبه اول تندیس جشنواره به همراه لوح تقدیر و مبلغ ۱۵ میلیون ریال وجه نقد، رتبه دوم لوح تقدیر به همراه ۱۲ میلیون ریال وجه نقد و به مقام سوم این جشنواره هم لوح تقدیر و مبلغ هشت میلیون ریال وجه نقد اهدا می‌شود.

معاون مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد به جوایز بخش ویدئو و نماهنگ(کلیپ)، پویانمایی(انیمیشن) و موشن گرافیک هم اشاره کرد و گفت: در این بخش نیز به مقام اول تندیس جشنواره، لوح تقدیر و ۳۵ میلیون ریال وجه نقد، به مقام دوم لوح تقدیر، ۲۵ میلیون ریال وجه نقد و مقام سوم لوح تقدیر و ۱۵ میلیون ریال وجه نقد اهدا می‌شود. جایزه ویژه هیئت داوران نیز به بهترین اثر برگزیده جشنواره که شامل تندیس جشنواره، لوح تقدیر و ۵۰ میلیون ریال وجه نقد است، اهدا می‌شود.

افراسیابی در تبیین نحوه ثبت‌نام و ارسال آثار به این جشنواره،‌ گفت: علاقه‌مندان باید آثاری که در گروه‌ها یا کانال‌ها و یا صفحات مرتبط با خود منتشر کرده‌اند را از طریق مراجعه به هر یک از شبکه‌های اجتماعی و اپلیکیشن‌های روبیکا، چارخونه، آپارات، آخرین خبر، تماشا، نماشا و پروفایل و با انتخاب هشتگ «#-امام‌ _رضا_را_دوست_دارم» منتشر کنند.
وی ادامه داد: ثبت‌نام از طریق تارنمای شمس‌توس به نشانی 
ghazvin.shamstoos.ir انجام می‌شود. با توجه به اینکه علاوه بر انتشار در شبکه‌های اجتماعی و اپلیکیشن‌های یاد شده انتشار آثار در اینستاگرام نیز مورد توجه و دارای امتیاز است، لازم است تا شرکت‌کنندگان پس از انتشار اثر در یکی از شبکه‌ها و اپلیکیشن‌های یاد شده و ثبت‌نام در سایت جشنواره چنانچه آثار خود را در اینستاگرام منتشر کرده‌اند، لینک صفحه اینستاگرام خود را نیز در سایت جشنواره ثبت کنند. مهلت ثبت‌نام و ارسال آثار تا ۳۰ مهرماه سال جاری، است و زمان و مکان مراسم اختتامیه نیز متعاقبا اطلاع‌رسانی می‌شود.

 

۱۸ تیر ۱۳۹۸ ۱۱:۴۵
روابط عمومی و اموربین الملل مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید