اخبار

نیاز به سواد رسانه ای در کشور حس شده است

نیاز به سواد رسانه ای در کشور حس شده است
مدیر عامل ایرنا گفت: در کشور جمهوری اسلامی با توجه به توسعه روز افزون رسانه ای ضرورت کسب سواد رسانه ای حس شده است.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال، دکتر سید ضیا هاشمی بعد از خیر مقدم به همکاران رسانه ای گفت: توجه سواد رسانه ای و دانش رسانه ای ضرورتی است  که به دانش و قدرت ارزیابی رسانه ها و بهره مندی حداکثری از قدرت رسانه ای کمک می کند و خوشحالیم که در جامعه ما این توجه به وجودآمده است.

وی افزود: در همه مجامع رسانه ای که در دنیا امروز برگزار می شود در اجتماعات کارشناسی و مدیریتی که حضور داشتم همواره این توجه وجود دارد که با قدرت رسانه ها در کشور نیاز به سواد رسانه ای در حال رشد است، چرا که خواسته یا ناخواسته رسانه ها در جامعه رشد دارد. امروز اثر رسانه ها در فرهنگ عمومی و خانواده می بینیم و رسانه الان بخشی از زندگی ماست به ویژه رسانه های دیجیتال با توجه به توسعه فضاینده اخیر رشد داشتند.

هاشمی گفت: گرد همایی تلاشی برای قلم زنی قوی تر شود که بتواند سواد رسانه ای را در جامعه ما تقویب کند. صاحب نطران ما در این حوزه به طور تخصصی کار کردند.

استفاده از دانش روز و تجربه رسانه ای جهان یک ضرورت است و خوشبختانه دانش رسانه و ارتباطات سطح خوبی دارد اما باید خیلی قوی تر باشد.  در کشور ما با توجه به فرهنگ، خبر گیری و خبردهی یک ارزش است و بر همین اساس جای رسانه ها هم ارزشمند است. رسانه ها منبع تولید دانش و مبادلات دانش هستند و از همکاران در رسانه های خارجی باید بیشتر استفاده کنیم.

۲۰ آبان ۱۳۹۷ ۰۹:۳۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید