اخبار

کشف و توقیف محصولات غیر مجازی که توسط شبکه پستی ارسال می شد

کشف و توقیف محصولات غیر مجازی که توسط شبکه پستی ارسال می شد
طبق همکاری صورت گرفته بین واحد صیانت و بازرسی مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال و پلیس امنیت اخلاقی و نماینده اصل 25 در نظارت بر ارسال بسته های پستی، چندین هزار محصول غیر مجاز تبلیغ شده توسط شبکه های اجتماعی شناسایی شد.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال، طی عملیاتی که امروز توسط نیروهای واحد صیانت مرکز رسانه های دیجیتال صورت گرفت، چندین هزار محصول نرم افزاری،فیلم و سریال های غیرمجاز و کپی سریال های داخلی، اموزشی و... که در شبکه های اجتماعی و ماهواره ای تبلیغ و توسط شبکه پستی ارسال می شد، شناسایی شد، در این محصولات موارد زیادی از قاچاق بهداشتی، جنسی،دارو،اسباب بازی، موبایل،ژل و قرص و کمربندهای لاغری،مواد ارایشی و... وجود داشت که همگی جهت بررسی، تحویل مقامات قضایی شد.
مرندی؛ مسئول صیانت و بازرسی مرکز رسانه های دیجیتال گفت: در این بین چند درگاه پرداخت الکترونیک که امکان تبادل هزینه این محصولات را در شبکه های اجتماعی و سایت ها فراهم می کردند، توسط کارشناسان واحد صیانت شناسایی شد که مستندات آن در اختیار مقامات قضایی قرار گرفت تا از هرگونه سو استفاده و کلاهبرداری و فروش محصولات غیرمجاز تا حد قابل توجهی جلوگیری بعمل اید.
وی گفت : گاهی مشاهده می شود محصولات جنسي غیرمجاز و ممنوعه توسط شبکه های اجتماعی و سایت ها، تبلیغ و بفروش میرسد درحالی که این محصولات به دست فرد متقاضی نمی رسد و از انجایی که محصول خرید شده نا متعارف بوده و با ابروی فرد در ارتباط است وی از هرگونه پیگیری و شکایت اجتناب می نمایند و این موضوع باعث سودجویی و کلاهبرداری در شبکه های اجتماعی و ماهواره ای شده است.
مرندی افزود: کاربران تلفن های همراه و هوشمند از خرید هرگونه نرم افزار در قالب هک تلگرام و وای فای و ردیابی و دوربین مغناطیسی بدن نما و ... که به قیمت های نسبتا پایین حدود 9هزار تومان در کانال های شبکه اجتماعی و سایت ها تبلیغ می شوداجتناب کنند زیرا در بیشتر اوقات، این تبلیغات کلاهبرداری بوده و واقعیت ندارد، کاربران می توانند جهت دریافت هرگونه اپلیکیشن تلفن همراه و نرم افزار، به اپستورهای دارای مجوز از مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال مراجعه کنند و اپلیکیشن و نرم افزار دارای هلوگرام مورد تایید را دریافت نمایند.

۲۹ تیر ۱۳۹۵ ۰۸:۵۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید