اخبار

فرهنگ کارت طرحی در راستای اقتصاد فرهنگی و تولید محتوای فاخر و ارزشی مناسب در فضای مجازی

فرهنگ کارت طرحی در راستای اقتصاد فرهنگی و تولید محتوای فاخر و ارزشی مناسب در فضای مجازی
طرح ملی فرهنگ کارت یک بستر مناسب برای توسعه سواد رسانه ای است و با زیر بنای اقتصاد فرهنگ مرتبط است. بانک ملت، بیمه ما،، موسسه مهربانو و شبکه ملی فرهنگ با حمایت از این طرح یک رویداد مهم را رقم زدند و بستر مناسب برای گسترش فرهنگ دیجیتالی را عملیاتی کردند.

به گزارش روابط عمومی مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال، سیدمرتضی موسویان رئیس مرکز رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به آغاز ثبت نام برای دریافت «فرهنگ کارت» گفت: طرح  فرهنگ کارت، زمینه ساز آموزش  برای تولید محتوا در فضای مجازی است. این طرح به دنبال تعریف نوعی کسب و کار است که علاوه بر داشتن محتوای فاخر، سود آوری اقتصادی هم خواهد داشت و با سیاست گذاری شبکه ملی فرهنگ و حمایت موسسه حامی مهربانو، بیمه و بانک ملت طراحی شده است.

وی افزود: فرهنگ کارت حمایت دستگاه های مختلف و پاسخ به نیازهای متعدد را تجمیع کرده است و در سال آتی بن حمایتی نیز به این کارت اضافه شده و سقف یارانه های موجود آن افزایش می یابد. افرادی که این کارت را خریداری کرده اند می توانند در سایت farhangcart.ir از خدمات ارائه شده به صورت یکجا بهره مند شوند

  این فرهنگ کارت، یارانه های فرهنگی را به کارهای زیر اختصاص می دهد:

1-           ارائه کارت اعتباری به مبلغ ده میلیون تومان برای خرید کالا و خدمات از مراکز طرف قرار داد، با دوره بازپرداخت  یکساله و کارمزد 16 درصد.

2- تخفیف 40 تا 70 درصدی در مراکز تفریحی ، رفاهی ، اقامتی و امکان رزرو بلیط اتوبوس، قطار و هواپیما به صورت تلفنی و برخط و انتخاب تورهای خانوادگی  با امکانات ویژه.

3-           ارائه مشاوره های تخصصی در زمینه پزشکی، روانشناسی، تغذیه، خانواده و ... که برای اینکار کافی است با شماره 3030 تماس گرفته شود.

4-           آموزش مجازی آفتاب با بیش از 400 عنوان دوره توسط اساتید مجرب و ارائه مدارک معتبر.

5-           امکان استفاده از خطوط پرسرعت اینترنت اپراتورها .

6-           امکان استفاده از خدمات بیمه ای در مقابل خطرات ناشی از حادثه، نقص عضو و از کارافتادگی و جبران هزینه های پزشکی ناشی از حادثه در داخل و خارج از کشور.

7-           سامانه سهام که شامل دریافت کد معاملاتی برخط، ارائه خدمات مشاوره تبادل سهام، دریافت سهام صندوق سرمایه گذاری و گزارشات آمار و تحلیلی اختصاصی است.

8-           طرح ملی مهربانو که شامل بهبود سبک زندگی اسلامی ایرانی و ترویج فرهنگ اقتصاد مقاومتی، ارائه خدمات اختصاصی به بانوان و دختران جوان ایرانی و انجام فعالیت های خیر و عام المنفعه در راستای مسئولیت اجتماعی.

9-           ارائه خدمات ابر سلامت که شامل مشاوره با پزشکان مجرب، ازمون های سنجش تندرستی، خواندنی های سلامت و مدیریت اسناد پزشکی است.

10-         ارائه یارانه فرهنگی و تخفیف به سینماها و مراکز فرهنگی و ورزشی و دریافت تخفیف ویژه از محصولات فروشگاه های ایرانی ترنج

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۳:۳۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید