اخبار

نوآوری موتور محرک پیشرفت و توسعه اقتصادی

نوآوری موتور محرک پیشرفت و توسعه اقتصادی
موسویان، رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال در نخستین سمینار نقش نوآوری و خلاقیت در اقتصاد مقاومتی گفت: فناوری می تواند فرصت های شغلی جدیدی را برای کشور به وجود بیاورد، باید در این خصوص متناسب با شرایط بومی کشور از فناوری استفاده کنیم و هزینه‌ها را کاهش دهیم.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال، سمینار نقش نوآوری و خلاقیت در اقتصاد مقاومتی در اتاق ایران برگزار شد. رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال در این نشست از دسترسی به اطلاعات بعنوان نقش تعیین کننده در تعاملات یاد کرد و گفت: نباید نگران به خطر افتادن امنیت کشور به دلیل دسترسی افراد به اطلاعات باشیم و باید دنبال راهکاری دیگری برای مقابله با این پدیده باشیم

موسویان، در ادامه به پارامترهای حاکم بر نوآوری اشاره کرد و در این مورد گفت: قانون مالیات، کار، سرمایه گذاری خارجی، گمرک، قوانین زیست محیطی و تامین اجتماعی از جمله مواردی هستند که بر نوآوری و خلاقیت در کسب وکار تاثیر می گذارند.

وی نوآوری را موتور محرک پیشرفت و توسعه اقتصادی برشمرد و ادامه داد: دولت باید مشوق نواوری باشد و به شهروندان دیجیتال با اولویت بالاتری بنگرد. فناوری می تواند فرصت های شغلی جدیدی را برای کشور به وجود آورد، دراین رابطه باید متناسب با شرایط بومی کشور از فناوری بهره بگیریم و این گونه هزینه ها را کاهش دهیم.

مرتصی موسویان به برخی نگرانی ها در مورد امنیت در کشور که ممکن است تحت تاثیر پیشرفت تکنولوژی به خطر بیفتد، اشاره و تصریح کرد: چه ما بخواهیم و چه نخواهیم استراتژی دنیا بر دسترسی اطلاعات معطوف است. شفافیت ذات فناورری اطلاعات بوده و مقابله با عوامل ذاتی غیرممکن است باید در مسئله حفظ امنیت راهکارهای دیگری در نظر بگیریم.


۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۰:۵۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید