اخبار

در نشست هم اندیشی فعالان رسانه های دیجیتال مطرح شد: هر ماه یک ناشر برتر معرفی می شود

در نشست هم اندیشی فعالان رسانه های دیجیتال مطرح شد: هر ماه یک ناشر برتر معرفی می شود
در نشست چهارشنبه یکم اردیبهشت ماه در سالن سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، طرح رتبه بندی آثار، محصولات و موسسات فرهنگی، توسط فعالان رسانه های دیجیتال بررسی شد.

 

 

به گزارش روابط عمومی مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال، در ابتدای نشست فعالان رسانه های دجیتال، ابوالقاسم خداوردی لو؛ مدیر گروه نشر دیجیتال گفت: تا انتهای اردیبهشت ماه امسال رتبه واحدهای فرهنگی را منتشر خواهیم کرد و این رتبه بندی بر اساس تعداد گواهی ثبت، پروانه انتشار و مجوز تکثیر خواهد بود.

وی افزود: سال گذشته همکاران مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال، نظام رتبه بندی تولید آثار داخل را ارائه دادند. از برنامه های ما این است که در هر ماه و هر سال یک ناشر برگزیده را معرفی کنیم  و با اهدای جوایز نفیس و نشان سرآمد از آنها تقدیر به عمل آوریم.

مصطفی اشرف؛ مدیر گروه رسانه های برخط در ادامه بیان کرد: در گذشته رتبه بندی رسانه های برخط فقط به صورت یک خود اظهاری صرف بود و ما عملا به جز  الکسا، سایتی برای رتبه بندی سایت ها نداشتیم که این امکان از سال گذشته با اعطای لوگوی هوشمند فراهم شده است.

علی اکبر شیرکوند؛ مدیر گروه رسانه های همراه و هوشمند آیتم های رتبه بندی شبکه های اجتماعی را اینچنین بیان کرد: تعداد کاربران و امنیت اطلاعات، رضایت مندی کاربران و مکان ها، سرویس های ارائه شده و کیفیت سرویس ها و نوآوری و ایده نو.

مهدی افراسیابی؛ مدیر شبکه ملی فرهنگ گفت: این شبکه متشکل از خانه های دجیتال در سراسر کشور است که با حمایت مادی و معنوی ریاست جمهوری و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به فعالیت خود ادامه می دهد.

یکی از مهمترین شاخص ها در این شبکه ، بحث تولید محتوا است که برای تحقق این هدف، بحث آموزش را عهده دار شده ایم. از برنامه هایی که برای تولید محتوا در دستور کار قرار داده ایم، دامن زدن به بحث تولید محتوا و راه اندازی جشنواره پویا نمایی دائمی است که با تولید محتوا و داوری مردمی همراه است

مرتضی موسویان؛ رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال در پایان این نشست گفت: هدف از برگزاری ماهانه این نشست ها برقراری ارتباط با فعالان رسانه های دیجیتال و آگاهی و بررسی مشکلات  آنها است.

وی در خصوص بخش رسانه های دیجیتال بیست و نهمین نمایشگاه کتاب گفت: فضایی که امسال برای بخش رسانه های دیجیتال نمایشگاه کتاب در نظر گرفته شده این امکان را به ما می دهد که این بخش به صورت مستقل و بزرگتر در کنار نمایشگاه کتاب شهر آفتاب به فعالیت بپردازد.

اعطای یارانه و بن حمایتی برای بازدید کننندگان، غرفه سازی متفاوت و تقدیر از غرفه های برتر، برگرداندن بخشی از اجاره به غرفه داران و اهدای جوایز به صورت هرروزه و در ساعت چهار از برنامه های ویژه بخش رسانه های دیجیتال بیست و نهمین نمایشگاه کتاب است.

در پایان این نشست از مجتمع های استانی قزوین، سیستان و بلوچستان، گیلان و خانه های فرهنگ دیجیتال شهید هاشمی نژاد بهشهر، دوستان آسمانی جیرفت و خانه مصباح جیرفت تقدیر به عمل آمد.

نخستین نشست هم اندیشی فعالان رسانه های دیجیتال یکم اردیبهشت ماه از ساعت 10 تا 12 در سالن سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۴:۵۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید