اخبار

طرح حمایتی مرکز رسانه های دیجیتال برای اشتغال دانشجویان

طرح حمایتی مرکز رسانه های دیجیتال برای اشتغال دانشجویان
رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال در میزگرد دومین همایش ملی فضای مجازی پاک (فمپ) گفت: تمامی افرادی که حداقل 18 سال سن دارند و از داشتن روزمه کاری، کارت پایان خدمت و مکان فیزیکی برای فعالیت محرومند، می توانند وارد عرصه کسب و کار دیجیتال شوند.

 

 

به گزارش روابط عمومی مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال، دکتر مرتضی موسویان رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال در میزگرد دومین همایش ملی فضای مجازی پاک (فمپ) گفت: طبق قولی که سال گذشته در اولین دوره این همایش پیرامون ساماندهی زمینه های مختلف فضای مجازی داده شده بود، لوگوی هوشمند را به سایت‌هایی که موفق به کسب مجوز لازم شده بودند، اعطا کردیم. همچنین  در تلاش هستیم از سال آینده زمینه ای را فراهم آوریم که رنکینگ سایتهای  مختلف قابل بازدید باشد تا بتواینم هرماه بر این اساس، برترین سایت ها را اعلام کنیم.

وی گفت:  با اعطای شناسه الکترونیکی برای  مشخص شدن مالکیت معنوی، از دیگر برنامه های مرکز برای سال 95 است همچنین  نرم افزارها نیز با توجه به شاخصهای موجود در این زمینه دارای رنک خواهند شد.

مرتضی موسویان بیان کرد: تلاشمان این است در سال 95 برای افزایش کیفیت کار، رقابت سالمی را بین تمامی محصولات و موسسات ایجاد کرده و در پایان سال آتی مانند امسال جشنواره سرآمدان برگزار کنیم با این تفاوت که نظام جشنواره در طول سال نظامی مستمر باقی خواهد ماند و کسانی که بتوانند عنوان سرآمد خود را در طول سال حفظ کنند لقب سرآمد برتر و جایزه معادل 50 سکه را می گیرند اما سرآمدان همانند جشنواره هشتم رسانه های دیجیتال،  همان جایزه معادل 10 سکه را دریافت خواهند کرد همچنین  برای رنک دهی و دادن امتیازات، بعد از تعیین شاخص های داوران از نظرات مردم استفاده می کنیم

موسویان افزود: مسئله بعدی پنجره واحد وزارت ارشاد است که قرار است به صورت تدریجی برای تمامی مجوزهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به اجرا در آید؛ هم اکنون تمام ارتباط ما با مخاطبان بصورت مکانیزه و بدون نیاز به حضور فیزیکی انجام می شود. از مهمترین مزیت های این سیستم ارائه شماره استاندارد محتوای دیجیتال(شامد) به تمامی محتوا های دیجیتال در فضای مجازی است. شامد با اتصال به پنجره واحد تمامی نیازهای مخاطبان به ثبت و صدور مجوز را مرتفع می نماید.  این سامانه در راستای تحقق دولت الکترونیک، تکریم ارباب رجوع و جلوگیری از پراکندگی ارائه خدمات راه اندازی شده است.

وی خاطر نشان کرد: یکی از مشکلات مرکز در سال های گذشته این بود که اجازه فعالیت به اشخاص حقیقی داده نمی شد اما با توجه به حمایت دکتر جنتی؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، اقدامات خوبی صورت گرفت، مثلا اینکه هم اکنون اجازه فعالیت به افراد 18 سال داده شده و لزوم داشتن روزمه کاری، کارت پایان خدمت و مکان فیزیکی برای فعالیت، حذف شده است.

رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال در پایان گفت: خوشبختانه هم اکنون تعداد 690 فرد حقیقی در مرحله دریافت اخذ مجوز هستند و از جمله برنامه های حمایتی در نظر گرفته شده برای این افراد، آموزش در خصوص کسب و کار دیجیتال و هدیه یک برنامه اندرویدی است که خربد آن نه میلیون هزینه در برداشت و تنها شرط گذاشته شده برای این افراد فعالیت تحت عنوان  فرهنگیار است یعنی همانطور که در فضای مجازی فعالیت می کنند، تخلفات و نظرات خود را  به ما ارجاع دهند و با این شرط می توان گفت تمامی دانشجویان می توانند وارد عرصه کسب وکار دیجیتال شوند.

موسویان در دومین همایش ملی فضای مجازی پاک به بررسی ضرورت توجه به فضای مجازی و آینده این فضا با توجه به مطالبات مقام معظم رهبری پرداخت.

۱۸ اسفند ۱۳۹۴ ۱۴:۳۳

نظرات بینندگان

میلاد
۱۳۹۹/۰۲/۱۲
0
0
0

با سلام و احترام بنده صاحب یک سایت فروشگاهی قدرتمند هستم و می خواهم برای سایتم مجوز بگیرم اما متاسفانه برای دریافت مجوز از سایت سرآمد نیازمند کارت پایان خدمت هستم و این موضوع ضرر بزرگی به سایت بنده زده ! می خواستم بدونم چرا انقدر حرف با عمل فاصله داره !؟


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید