اخبار

طرح های رونمایی شده در اختتامیه هشتمین جشنواره رسانه های دیجیتال

طرح های رونمایی شده در اختتامیه هشتمین جشنواره رسانه های دیجیتال
در آیین اختتامیه هشتمین جشنواره رسانه های دیجیتال با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از چند طرح مهم رونمایی شد

 

به گزارش روابط عمومی مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال، در مراسم اختتامیه هشتمین جشنواره رسانه‌های دیجیتال که 11 اسفندماه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی،  مدیران و معاونان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، از طرح های پنجره واحد خدمات الکترونیک  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، فاز دوم شبکه ملی فرهنگ،  اپلیکیشن آوا و نوا، بازی کلاه قرمزی و رویای شکلاتی رونمایی شد.

 

 

پنجره واحد خدمات الکترونیک  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


این پنجره درگاه ورودی تمامی خدمات الکترونیکی و سامانه های ارتباطی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان های تابعه را شامل می شود به طوری که در فاز نخست تمامی سامانه ها با کد کاربری و رمز عبور فعلی آنها در دسترس می باشند و در فاز بعدی تمامی سامانه ها از طریق یک کد کاربری و رمز عبور در دسترس هستند. از مهمترین مزیت های این سیستم ارائه شماره استاندارد محتوای دیجیتال(شامد) به تمامی محتوا های دیجیتال در فضای مجازی است. شامد با اتصال به پنجره واحد تمامی نیازهای مخاطبان به ثبت و صدور مجوز را مرتفع می نماید.  این سامانه در راستای تحقق دولت الکترونیک، تکریم ارباب رجوع و جلوگیری از پراکندگی ارائه خدمات راه اندازی شده است.

اعلام اتمام فاز نخست و راه اندازی فاز دوم شبکه ملی فرهنگ

با توجه به تصریح قرارداد فی مابین معاونت محترم علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مقرر بوده است که پس از اتمام فاز اول راه اندازی شبکه ملی فرهنگ، فاز دوم آن با هدف تاسیس 500 مجتمع و خانه فرهنگ دیجیتال انجام گردد.در فاز نخست بیش از 330 مرکز فرهنگی دیجیتال در کشور راه اندازی شده است. با توجه به دستاورد های چشمگیر فاز نخست در اشتغال زایی، اقتصاد فرهنگ و توسعه کاربرد های فناوری اطلاعات و تولید محتوا و مرتفع شدن مشکلات احصا شده فاز نخست امید می رود فاز دوم آن با قوت کار خود را آغاز نماید و با اتصال مراکز به سامانه های ارتباطی و شبکه های توزیع محتوا بتوان با نگاهی فناورانه به فرهنگ و هنر سیر صعودی تولید محتوا را هدایت و حمایت نمود.

 

اپلیکیشن آوا و نوا

اوا و نوا محصولی است از مجتمع فرهنگی دیجیتال سهروردی که در ان اشعار کهن پارسی توسط ژاله صادقیان روایت میشود.همچنین کاربر میتواند برخی اشعار حافظ را که توسط خوانندگان برجسته موسیقی اصیل ایران بصورت اواز گوش دهند.

مجموعه گنج سخن را انتخاب نموده و در قالب البومی مستقل با صدای ژاله صادقیان اهنگسازی مهدی اردیانی را گوش دهد.

داستانهای جذاب لیلی مجنون و خسرو شیرین از منظومه نظامی بزرگ را بر روی موسیقی دلپذیر لوریس چکنواریان با تلخیص و اجرای ژاله صادقیان گوش فرا دهد.

در ادامه و توسعه نرم افزار اشعار شاهران کهن پارسی از جمله مولانا و سعدی و فردوسی و ساخته های موسیقی به کاربران تقدیم خواهد شد.

مراحل طراحی و تولید محتوا و برنامه این نرم افزار ٥ ماه زمان برده و کلیه مراحل ان در مجتمع فرهنگی دیجیتال سهروردی مستقر در پارک علم و فن اوری علوم پایه زنجان صورت گرفته است.

http://www.iran7honar.com/ لینک دریافت:

 

 

 بازی کلاه قرمزی و رویای شکلاتی

بازی رایانه ای " کلاه قرمزی  رویای شکلاتی"  کاری از گروه هنری خلاقان جوان است که فرآیند تولید آن از مهرماه سال 1393 کلید زده شد. این گروه هنری که متشکل از 10 نفر از هنرمندانِ طراح،گرافیست ، انیماتور و برنامه نویس می باشد، تحت مدیریت مهدی زارعی مدت زمان 20 ماه را صرف ساخت این پروژه نموده اند. از نکات بسیار مهم درمورد " کلاه قرمزی  رویای شکلاتی"، این است که این بازی تحت مجوز رسمی  مجموعه کلاه قرمزی تولید شده و گروه خلاقان جوان از همکاری این مجموعه در مراحل ایده پردازی ، تولید و صداگذاری بهره برده اند.

در این بازی که دارای 4 فصل و 80 مرحله جذاب می باشد، برای اولین بار از تمامی کاراکترهای اصلی مجموعه کلاه قرمزی استفاده شده و علاوه بر آن از دوبلاژ صداپیشه های اصلی ، بهره گرفته شده است.

از ویژگی های مهم " کلاه قرمزی  رویای شکلاتی" می توان به طراحی گرافیکی چشم نواز و رنگارنگ و گیم پلی جذاب اشاره نمود که در کنار محبوبیت ذاتی کاراکترها، تجربه لذت بخشی را برای بازیکن به وجود می آورد.

 

 

۱۲ اسفند ۱۳۹۴ ۱۵:۵۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید