اخبار

افتتاح فاز دوم شبکه ملی فرهنگ با همت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

افتتاح فاز دوم شبکه ملی فرهنگ با همت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال در اختتامیه هشتمین جشنواره رسانه های دیجیتال گفت: در فاز اول شبکه ملی فرهنگ، 400 خانه فرهنگ و مجتمع دیجیتال شهری راه اندازی شد که اشتغال حدود هزار جوان و نوآور عرصه رسانه ای را به دنبال داشته است.

 به گزارش روابط عمومی مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجتال، در آیین اختتامیه هشتمین جشنواره رسانه های دیجیتال،  مرتضی موسویان رئیس مرکز فن‌آوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال گفت: فاز اول شبکه ملی فرهنگ با همت وزارت ارشاد و معاونت علمی ریاست جمهوری آغاز به کار کرد و امروز می‌توانیم در این زمینه جشن بگیریم چرا که در این مدت 400 خانه فرهنگ و مجتمع دیجیتال شهری راه‌اندازی شد که این موضوع اشتغال حدود هزار جوان و نوآور عرصه نوین رسانه ای را به همراه داشته است.

وی افزود: همواره از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص اقتصاد فرهنگ می‌شنویم و در همین شبکه ملی فرهنگ یک هزار شغل با سرمایه‌گذاری اندک ایجاد شد و هم اکنون نیز فاز دوم شبکه ملی فرهنگ با برنامه‌های متنوع در حال آغاز به کار است و  هدف ما رفتن به سمتی است که تمامی شهروندان به عضویت این شبکه درآیند.

رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال افزود: امیدواریم سال 95 را به سالی برای بارور کردن سواد مهارتی تک تک کارکنان وزارت ارشاد تبدیل کنیم و زیرساخت‌ها را در اختیار همه قرار دهیم.

دکتر موسویان با اشاره به طرح فرهنگ‌یار خاطرنشان کرد: افرادی که در این طرح یاور ما هستند می‌خواهند فضای مجازی را سامان دهند و در این زمینه آئین‌نامه‌ ساماندهی تهیه شده اما انتظار ما ساماندهی کامل آن در کل کشور است.

وی ادامه داد: طرح فرهنگیار به مرحله  بسیار خوبی رسیده و تلاش برای جلب مشارکت مردم در زمینه های مختلف ادامه دارد. در ماه دوم سال 95 شاهد رتبه بندی تمامی محصولات بازیگران عرصه رسانه های دیجیتال خواهیم بود به طوریکه با استفاده از رتبه بندی مستمر و آنی،  جایگاه آنان را مشخص می کنیم. سرآمدان سال 95 کسانی خواهند بود که بتوانند در طول سال رتبه خود را حفظ کنند.

دکتر موسویان از طرح پنجره واحد نام برد و گفت: مقدمات آن به صورت نمونه در مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال اجرایی شده و هم اکنون تلاشمان این است که تمامی سرویس ها و خدمات وزارت ارشاد به گونه ای باشد که هم مردم  به راحتی قابلیت دسترسی و پیگیری داشته باشند و هم گزارشات روزانه به صورت بسیار دقیق و لحظه ای در اختیار وزیر و معاونینشان قرار گیرد.

رئیس مرکز فن‌آوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال در پایان گفت: سرآمدان امسال جایزه معادل 10سکه را دریافت می کنند و برای سرآمد عالی 30 سکه در نظر گرفته بودیم که تا این تاریخ نشان سرآمد عالی را تنها موسسه بیان دریافت کرده است. برای سال آتی نیز سرآمدان 10 سکه و سرآمدان عالی 50 سکه را دریافت خواهند نمود و این علاوه بر جوایزی است که به صورت ماهیانه به نفرات اول در زمینه های مختلف تعلق خواهد گرفت. به امید روزی که  شفافیت خدمت و سرویس دهی در وازرت فرهنگ و ارشاد اسلامی به حد اعلای خود برسد.

آیین اختتامیه هشتمین جشنواره رسانه های دیجیتال روز سه شنبه 11 اسفند ساعت 16 در تالار سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

۱۲ اسفند ۱۳۹۴ ۱۳:۰۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید