اخبار

بازیهایی با محوریت مذاکره و برند سازی ملی حمایت می شود

بازیهایی با محوریت مذاکره و برند سازی ملی حمایت می شود
معاون ساماندهی امور جوانان وازرت ورزش گفت: از افرادی که بتوانند بازیهایی با محوریت رفاقت، گفتگو، مذاکره و همچنین با موضوع برند سازی ملی و ایجاد یک تصویر مناسب از چهره ایران و ایرانی را طراحی کنند، حمایت ویژه ای خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال، لقمان شاورانی دبیر اجرایی اولین جشنواره ملی بازیهای رایانه ای جوانان، در ابتدای مراسم اختتامیه این جشنواره گفت: فضای مجازی قسمت مهمی از زندگی جوانان 15 تا 30 سال، را به خود اختصاص داده و شاید به جرأت بتوان گفت یکی از از قسمت های پررنگ این فضا، بازی های رایانه ای است.

شاورانی افزود: این جشنواره با مشارکت مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال برگزار شد و تولید کنندگان بازی های رایانه ای به رقابت با یکدیگر پرداختند، وی همچنین گفت: مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال و شبکه ملی فرهنگ، در عرصه فضای مجازی بسیار خوب عمل کرده و برگزاری این جشنواره با حمایت آنها ممکن شد.

حمزه آزاد یکی از داوران این جشنواره، در ادامه بیان کرد: جامع ترین جشنواره گیم ایران را برگزار کردیم و در حال حاضر تلاش ما تجاری سازی این بازیها و وارد کردن آنها به عرصه تولید و سودآوری است.

محمدرضا رستمی معاون ساماندهی امور جوانان وازرت ورزش، در ادامه مراسم گفت: مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجتال کمک ویژه ای کرد تا جشنواره هیجان انگیز تر برگزار شود و همین مسئله سبب شد تا شرکت جوانان در جشنواره افزایش یابد.

رستمی افزود: متأسفانه  آسیب های فضای مجازی ناخودآگاه دامن بسیاری از جوانان را می گیرد به همین دلیل باید علاقه جوانان به فضای مجازی و بازی های رایانه ای را به سمت و سوی مناسبی سوق دهیم.

وی یکی از ناهنجاری ها این فضا را  بازی هایی دانست که خشونت و اعمال خلاف قانون را ترویج می دهند و گفت: وزارت ورزش، از افرادی که بتوانند بازیهایی با محوریت رفاقت، گفتگو، مذاکره و همچنین با موضوع برند سازی ملی و ایجاد یک تصویر مناسب از چهره ایران و ایرانی را طراحی کنند، حمایت ویژه ای خواهد کرد.

اختتامیه اولین جشنواره بازی های رایانه ای 4 اسفندماه در مجموعه فرهنگی انقلاب برگزار شد. 

۵ اسفند ۱۳۹۴ ۱۱:۲۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید