اخبار

تولید محتوا بومی راه مقابله با تهدیدهای فضای مجازی

تولید محتوا بومی راه مقابله با تهدیدهای فضای مجازی
رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم اختتامیه سوگواره بین المللی فیلم کوتاه و عکس «مهرمحرم» گفت: برگزاری چنین جشنواره هایی یکی از راه های تولید محتوای بومی و تقابل با فرهنگ غربی است.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال، سید مرتضی موسویان؛ رییس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در اختتامیه سوگواره «مهر محرم» گفت: سیاست های کلی مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌‌های دیجیتال ایجاد جریان های مستمر در فضای مجازی برای تولید محتواست.

موسویان تصریح کرد: امروزه رسانه های دیجیتال و شبکه های اجنماعی سیستم های گذشته را از میدان به در کرده است و درآمدهای اپراتورها را کاهش داده است.

وی با اشاره به اهمیت فضای مجازی اظهار کرد: مقام معظم رهبری بر فضای مجازی توجه ویژه ای دارد و در احکام مسئولان فضای مجازی تصریح کرده است که ایران باید به یک کشور سایبری با قواعد و اصول داخلی و اسلامی در تراز بین الملل تبدیل شود.

رییس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌‌های دیجیتال فضای مجازی را بدون زمان و مکان عنوان کرد و گفت: در فضای مجازی هرکجا و هرلحظه امکان فعالیت وجود دارد و حتی میتوان نیمه شب از موزه لوور پاریس هم دیدن کرد در حالیکه زمان و مکان هردو نامتعارف هستند.

موسویان با بیان اینکه فضای مجازی دولت ها را به چالش خواهد کشید، افزود: ساختارها به گونه ای در حال تغییر است که مردم می خواهند در هرزمان و مکان با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و دولت ها نیز باید خود را با این تغییرات هماهنگ کنند.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به محاسن سیستم دولت الکترونیک گفت: دربرخی کشورها خدمات دولتی نیازی به خروج از منزل ندارد و یکی از محاسن این موضوع این است که میزان فوت شدگان بر اثر آلودگی هوا بسیار کاهش می یابد.

موسویان عدالت محوری را یکی دیگر از خدمات دولت الکترونیک دانست و  افزود: در فضای جدید بین خرد و کلان، پایین و بالا، پیر و جوان فرقی نیست و خدمات بصورت برابر به همه ارائه می شود.

وی با اشاره به تشکیل دائمی دبیرخانه دائمی بین المللی مهر محرم، بیان کرد: فضایی ایجاد شده است که همواره مردم با این جشنواره در ارتباط باشند و از مضامین آن استفاده کنند.

رییس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌‌های دیجیتال جشواره مهر محرم را ابزاری برای تقابل با فرهنگ غربی دانست و گفت: این قبیل جشنواره ها در مقابله با برنامه هایی که سبک زندگی مارا هدف گرفته اند و میلیون ها دلار برای آن هزینه می شود، نقش تاثیرگذلری دارند.

موسویان بر تولید محتوا در فضای مجازی تاکید کرد و افزود: در حال حاضر تولید محتوا در فضای مجازی اساسی ترین و کلیدی ترین موضوع است وایجاد فضای مجازی پاک یک ضرورت است.

رییس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌‌های دیجیتال ساخت محتوای بومی را راه حل مقابله با سیل خروشان فضای مجازی عنوان کرد و گفت: امکان حذف و نادیده گرفتن این فضا وجود ندارد و برای هدایت سیل خروشان فضای مجازی راهی بجز ساخت محتوای بومی وجود ندارد.

وی افزود: اگر از روش های بومی و ملی خود برای تولید محتوا استفاده کنیم به راحتی می توانیم از این فضا بهره ببریم و از تهدید ها مصون بمانیم.

موسویان تصریح کرد: مهری که مردم به امام حسین (ع) و به محرم داشتند زمینه ساز پیروزی انقلاب اسلامی شد و مهر محرم پایه و اساس انقلاب حضرت حجت خواهد بود.

۱۷ بهمن ۱۳۹۴ ۱۰:۵۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید