اخبار

تلاش برای حمایت از شبکه های اجتماعی ایرانی و بومی در کارگروه سحم

تلاش برای حمایت از شبکه های اجتماعی ایرانی و بومی در کارگروه سحم
هفتمین جلسه کارگروه ستاد حمایت متمرکز (سحم) دوشنبه 5 دی ماه با هدف تسهیل و ساماندهی توسعه و حمایت از شبکه های اجتماعی ایرانی در مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال برگزار شد. این جلسه با حضور نمایندگان تام الاختیار وزارتخانه ها، سازمان ها و نهادهای ذی‌ربط تشکیل شد.

 

  


به گزارش مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال، در نشست قبلی این کارگروه، ضرورت حمایت از شبکه های اجتماعی بومی که دارای پتانسیل رقابت با شبکه های اجتماعی غیر بومی هستند، مصوب شده بود.

در این جلسه مطرح شد: امروزه  OTTها به دلایلی همچون سهل الوصول بودن و قابلیت دانلود از تمامی مارکتها، ارزان بودن، همراهی با صدا، تصویر، عکس و اینکه به جغرافیا وابسته نیست و به راحتی می توان با آن درآمدزایی کرد، بسیار جذاب هستند. از طرفی به دلیل اینکه یکی از راه های درآمد زایی OTT ها، فروختن اطلاعات کاربرانشان است پس به همین دلیل بحث ایجاد و حمایت از شبکه های اجتماعی ایرانی و بومی مطرح می‌شود.

وی ادامه داد: ما به رقابت اعتقاد داریم و اصولا در فضای رقابتی است که فرصت رشد و شکوفایی فراهم می شود پس لازم است نرم افزارها و اپیلیکیشن های غیر ایرانی نیز در عرصه کشور فعالیت کنند اما باید تسهیلات و حمایت های ویژه ای برای اپراتورهای بومی در نظر پرفته شود.

در پایان این جلسه مقرر شد که سازوکار  و شیوه های حمایت از شبکه های اجتماعی ایرانی با کمک یک تیم کارشناسی و با حضور مالکان این اپلیکیشن ها تدوین و به مراجع بالادستی جهت تصویب ارجاع گردد.

۶ بهمن ۱۳۹۴ ۱۴:۵۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید