اخبار

لزوم توجه بخش خصوصی به صنعت پولساز انیمیشن

لزوم توجه بخش خصوصی به صنعت پولساز انیمیشن
رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال در گفت و گوی خبری شبکه 4 گفت: انیمیشن یک صنعت مجزا نیست بلکه بعنوان زیر ساخت همه رشته ها مطرح است و تا سال 2025 به یکی از صنایع برتر جهان تبدیل می شود.

به گزارش روابط عمومی مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال، دکتر سید مرتضی موسویان گفت: یکی از فرآورده های اصلی برای چشم انداز 1404 شبیه سازی محیط است و تا سه سال دیگر تمامی سایت های متن و گرافیک ما به شبیه سازی تبدیل می شوند  مثلا فروشگاه های اینترنتی که با ورود به آنها احساس قدم زدن در فضای یک فروشگاه واقعی را خواهید داشت.

وی ادامه داد: انیمیشن مثلثی با سه ضلع دانش، تکنیک و سخت افزار و داستان است. که ما در دوبحث اول قوی هستیم و نیاز کنونی این است که به بحث سوم یعنی تم و داستان نیز خوب پرداخته شود.

دکتر مرتضی موسویان گفت: در حال حاضر که در دوران بعد از اجرایی شدن برجام به سر می بریم لازم است توجه سرمایه گذاران خارجی و بخش خصوصی را به این بخش جلب کنیم تا بتوانیم توسعه چشم گیری در این زمینه داشته باشیم.

رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال در پایان با ارائه راهکارهای عملی برای رونق این صنعت در کشورمان گفت:  ما باید با تیم سازی و حمایت از گروه های تولیدی ، فعالیت حرفه ای تر انیماتور ها ، برگزاری آموزش های کوتاه مدت محصول محور ، ایجاد نهاد و بنیادهای مرتبط  با این هنر و همچنین ورود فعال بخش خصوصی  برای برون رفت از وضعیت فعلی و بدست آوردن جایگاه مناسب در عرصه صنعتی پویانمایی  تلاش کنیم.

۵ بهمن ۱۳۹۴ ۱۴:۰۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید