اخبار

برگزاری ششمین جلسه کارگروه ستاد حمایت متمرکز (سحم)

برگزاری ششمین جلسه کارگروه ستاد حمایت متمرکز (سحم)
ششمین جلسه کارگروه ستاد حمایت متمرکز (سحم) با حضور نمایندگان تام الاختیار وزارتخانه ها، سازمان ها و نهادهای ذی‌ربط تشکیل شد.

 به گزارش مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال، ششمین جلسه کارگروه ستاد حمایت متمرکز (سحم) پیش از ظهر امروز سه شنبه 15دی ماه با هدف تسهیل و ساماندهی توسعه و حمایت از محتوای دیجیتال در کشور در سالن کنفرانس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال برگزار شد.

 به گفته دکتر موسویان؛ رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال،  این کارگروه در اجرای ماده 18و تبصره ماده 22 «آیین‌نامه ساماندهی و توسعه رسانه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی دیجیتال» مصوب هیأت وزیران، در خصوص ایجاد یک رسانه بر خط اینترنتی جهت ایجاد هماهنگی ارائه حمایت ها و همچنین اولویت ها و سازوکارهای انتخاب محتوای فرهنگی مورد حمایت، تشکیل شده است.

  در این جلسه ضرورت حمایت از شبکه های اجتماعی بومی که دارای پتانسیل رقابت با شبکه های اجتماعی غیر بومی هستند، مصوب شد و مقرر شد کمیته ای تخصصی تشکیل شود که پس از تعیین شاخص های مورد نیاز، شبکه های اجتماعی بومی که دارای قابلیت حمایت هستند را انتخاب کنند.

 در ادامه ششمین جلسه کارگروه سحم، پیش نویس سامانه متمرکز برخط حمایت ها (پنجره واحد) و توافقنامه سطح عملیات ( OLA ) بین نهادهای ذی‌ربط ارائه  شد.

۱۵ دی ۱۳۹۴ ۱۳:۲۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید