اخبار

سالانه یک نمایشگاه دیجیتال در ارومیه برگزار می‌شود

سالانه یک نمایشگاه دیجیتال در ارومیه برگزار می‌شود
رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال در مراسم افتتاحیه مجتمع فرهنگی دیجیتال شهید مهدی باکری ارومیه گفت: سالانه یک نمایشگاه دیجیتال در ارومیه برگزار می‌شود.

 

سیدمرتضی موسویان امروز شنبه در آئین افتتاح مجتمع تخصصی دیجیتال شهید مهدی باکری، اظهار داشت:وظیفه مرکز فن آوری اطلاعات و دیجیتال این وزارتخانه، راهبری فضای شبکه ملی فرهنگ و مجتمع های دیجیتال راه اندازی شده در سطح کشور است و در حال حاضر نزدیک به دو هزار نفر در مجتمع های دیجیتال و خانه های فرهنگ دیجیتال مشغول فعالیت هستند.

موسویان گفت: سالانه یک نمایشگاه و یک فروشگاه دیجیتال در ارومیه برگزار می‌شود.

وی افزود: هم‌اکنون در برخی کشورها، سنگینی حضور در فضای مجازی نسبت به دنیای واقعی بیشتر است و ما نیز باید خود را با این کارها تطابق داده که انجام این کارها انتظاراتی را طلب می‌کند.

موسویان تصریح کردمقام معظم رهبری در بند سوم حکم خود اعلام کردند که باید به تراز کشورهای فضای سایبری رسید که در تبیین و قانون‌گذاری این فضا تاثیر داشته داشت.

رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال اظهار داشت: تا ١٥ سال آینده وارد فضایی می‌شویم که با زمان حاضر تفاوت دارد و در این راه پنج فراروند لازم است که نخستین آن شبیه‌سازی است و همان‌گونه که در یک بازی رایانه‌ای شاهد هستیم، همان صحنه‌ها را در سایت‌های مرجع دیده و با فضای متن و عکس برخورد نمی‌کنیم چون با فضای سه بعدی سروکار داریم.

وی افزود: دومین فراروند زیرساخت شبکه‌ای است که در حال بلوغ بوده و با نوع آی پی شش در حال اتفاق است و در این رابطه با آی پی شش می‌توان نه تنها برای انسان‌ها بلکه برای تمامی موجودات زنده و اشیا نشانی داد و این نشانی‌ها نیز نامتناهی بوده و عددی معادل دو به توان ١٢٨ است.

رئیس رسانه‌های دیجیتال با اشاره به سومین فراروند افزود: هر عنصری که در آینده تولید می‌شود دارای هوش مصنوعی است و در شبکه به آن دست می‌یابیم و در این رابطه هوش مصنوعی در تعدادی از فیلم‌ها دیده می‌شود که اشیایی شبیه انسان بوده اما انسان نیستند و تنها از هوش مصنوعی بهره برده‌اند.

وی تصریح کرد: افزایش قدرت پردازنده‌ها که هر سال قدرت آنها دو  برابر بوده است در سال ٢٠٢٣ توقف دارد و از سطح اتم پایین‌تر نمی‌آید و از سال ٢٠٢٣ دوباره آغاز به فعالیت و پردازش می‌کند.

موسویان افزود: شبیه‌سازی پنجمین و آخرین فراروند این کار است که همان شبیه‌سازی حواس پنج‌گانه انسانی در فضای مجازی است که حس بینایی ٨٠ درصد، حس شنوایی ٩٢ درصد، حس بویایی ٢٢ ، حس چشایی ١٨ و حس لامسه در آن تا هفت درصد ملموس است.

رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال اظهار داشت: با توجه به آمار و تغییرات اگر کار سنتی از بین ‌رود باید ٢,٦ شغل به وجود آمده و از شبکه مجازی درآمد داشت و در این باره با مجوز دریافتی از وزارت فرهنگ و ارشاد حداقل سن کارهای مجازی را به ١٨ کاهش داده شده است تا با انجام این کارها گامی در راستای منویات مقام معظم رهبری برداشته باشیم.

 

 

۱۲ دی ۱۳۹۴ ۱۵:۵۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید