اخبار

پایگاه خبری تحلیلی فرارسانه در الکامپ رونمایی شد

پایگاه خبری تحلیلی فرارسانه در الکامپ رونمایی شد
پایگاه خبری تحلیلی «فرارسانه» با هدف معرفی و آموزش اپلیکیش ها و خدمات در حوزه محتوای دیجیتال با پشتیبانی دانشگاه شریف رسما آغاز به کار کرد.

 پایگاه خبری تحلیلی OTTNEWS در راستای تولید و توزیع محتوا و دانش صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات با نگاه کاربردی به دو حوزه IPTV و OTT راه اندازی شده است.

«فرارسانه» یا OTT سرویسی است که اپلیکیشن و خدمات محتوا را به جای کابل و ماهواره از طریق اینترنت ارسال می کند و هم اکنون شبکه های اجتماعی و انواع اپلیکیشن های ارتباطی، OTT محسوب می شوند.

این پایگاه خبری با دریافت مجوز از وزارت ارشاد، با حضور حسن نجفی سولاری معاون وزیر ارشاد در نمایشگاه الکامپ تهران رونمایی و آغاز به کار کرد.

در مراسم رونمایی از پایگاه خبری فرارسانه، حسن نجفی سولاری با تاکید بر لزوم استفاده از ابزارهای مالتی مدیا در کشور گفت: براساس برآوردهای صورت گرفته ۱۲۰ خدمت فرهنگی در قالب دولت الکترونیک به مردم ارائه شود که این خدمات می تواند از طریق شبکه ابر فرهنگ قابل ارائه باشد.

مشاور وزیر ارشاد از برنامه این وزارتخانه برای ایجاد پایگاههای دیجیتال در سراسر کشور خبر داد و گفت: این اقدام در راستای توسعه فضای مجازی و براساس طرحی که از سال ۹۲ به شورای عالی فضای مجازی داده ایم در جهت ساماندهی متن محوری در فضای مجازی، در حال انجام است.

وی با اشاره به تکنولوژی‌های ایجاد شده در این فضا در کشور نیز گفت: صدا و سیما چندین سال است که در حال پیاده‌سازی تکنولوژی رسانه  IPTV یا IPمدیا است که با ورود این فناوری به خانه‌ها، مردم با کیفیت عالی‌تر صدا و تصویر خواهند داشت.  

در این مراسم امیر حسین اسدی، مدیر روابط عمومی دانشگاه صنعتی شریف نیز از برنامه های مدنظر برای استفاده از ظرفیت‌های علمی و فناوری کشور در جهت زمینه سازی توسعه فناوری‌های نوین رسانه‌‌ای و فرهنگ‌سازی خبر داد و گفت: زمینه‌سازی جهت ارتباط با تولید کنندگان محتوا، توزیع کنندگان و مشتریان در این بخش از دیگر اهداف مدنظر دانشگاه شریف و این پایگاه خبری است.

۲۵ آذر ۱۳۹۴ ۱۲:۵۱
خبرگزاری مهر |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید